Mari Hiiemäe • 26. aprill 2007 • 2 min
Jaga lugu:

Padar mängib filmis rokkstaari

Tanel Padari austajatel on võimalus alates tänasest näha oma lemmikrokkarit uues - filmistaari rollis, äsja esilinastunud Eesti-Saksa koostöös "Võõras".

"Võõras" on elegantne must-valge täispikk mängufilm, mille tegevus toimub Eestis, täpsemalt Kohtla-Järvel. Film räägib enesekaotamisest ning tänapäeva inimese valikutest, ületöötamisest ning elupõletamisest. Stiililt võiks "Võõra" liigitada ühtaegu nii film noir'i, draama kui ka musta komöödia alla.

Film portreteerib värvikalt kontrastseid karaktereid. Kõrvuti avanevad paralleelmaailmad ühiskonna eri kihtidesse kuuluvate inimeste silme läbi. Tanel Padar mängib tähelepanust ning kuulsussärast väsinud rokkstaari, kes Tallinna ja Narva vahel saatuse viperuse ehk rikkiläinud auto tõttu Kohtla-Järvel kaduma läheb.

Ega ta õigupoolest kuhugi kao, vaid astub oma tavapäraselt rajalt lihtsalt veidikeseks kõrvale. Pealinna staar satub silmitsi provintsielu argipäevaga ning sukeldub öösse täis kohapealt leitud vägijooke ning muid mõnuaineid. "Päris" elu avastamise käigus satub rokkstaar TP teele ka nooruke Dana, kelle unistustes on laulja midagi pooljumala sarnast.

Produtsent Eero Talvistu sõnul moodustub filmi tervik paljudest kõnekatest detailidest, mida eraldi vaadates võiks isegi arvata, et tegemist on mitme erineva filmiga.

"Keegi kuskil vaatab. Keegi saab kellegagi öösel kokku. Räägitakse, toimuvad dialoogid, mis võib-olla ei olegi selles loos olulised. Kõik need pusletükid annavad kokku ühtse tunnetuse," kirjeldab produtsent.

Filmis käib mäng hea ja halva piiril. On nii pisaraid ja kirgedemöllu kui ka rõõmu ja pinget. Ükski käik pole keelatud.

Tegevus kulgeb mõjusas taustsüsteemis. On ilusaid hommikuid, mereäärseid päikesetõuse, on öise Kohtla-Järve nurgataguseid, kõrtsimelu, on 17aastase koolitüdruku tuba.

Näitlejatöö kohta ütleb Talvistu vaid kiidusõnu. Kuna filmis on kasutatud palju tüpaaže, kes mängivad iseennast, on tulemus tema hinnangul autentne. Just Tanel Padari head rolli sisseelamise oskust märgib tunnustavalt ära ka filmi käsikirja autor ning režissöör sakslane Dirk Hoyer, kes peab Padari näitlemisoskust lausa imetlusväärseks.

Padari ise arvab, et hoolimata mõningatest paralleelidest kehastatava rokkstaariga polnud näitlejaks hakkamine tema jaoks kuigi lihtne. "Peategelane on negatiivne tegelane, kellest võib siiski üht-teist positiivset leida. Ta on kuulsusest väsinud ning tal on enamus ajast juhe koos," kirjeldab ta oma rollikarakterit.

Tulemusega jääb rokkstaar igatahes rahule ning ütleb, et niipalju, kui ta on vastukaja kuulnud, on see olnud positiivne.

Eero Talvistu usub, et "Võõras" pakub huvi väga laiale auditooriumile.

Kõrvalosades näeb nii näitlemise eriala üliõpilasi kui ka professionaalseid näitlejaid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt