Värba väärikalt

ÄP 02. mai 2007, 00:00

Äripäev on seisukohal, et igati tänuväärne ning eeskuju vääriv on mitmete firmade algatus ja tahtmine võtta firmasse tööle inimesi, kel on mingil põhjusel puue, kuid kes ise on igati tarmukad ja innukalt valmis tööd tegema. Täpsem oleks öelda, et firmad ei tee vahet töötajal ja töötajal, vaid arvestab "sisuga".

Nii on näiteks oma ratastoolis töötaja jaoks tööruumides ümberkohendamisi teinud Eesti Värk. Samuti on ettevõte oma kontaktikeskuse invasõbralikuks remontinud ning koostööd tehakse ja jätkatakse erinevate puuetega inimeste organisatsioonidega.

Samuti töötab Elisa kontoris neli puudega inimest.

Sellistel juhtudel ei ole ju tegelikult asi vaid selles, kas inimene on puudega või mitte. See näitab palju üldisemalt, et inimesi (antud kontekstis töökäsi) tõesti väärtustatakse, nii nagu firmad seda sageli oma erinevates sõnavõttudes on väljendanud.

Olgem ausad - on ju sageli tundunud sellised väljaütlemised ülespuhutuna ja jäänud kõlama kui sõnakõlksud. See näitab selgelt, et neil väärtustamise juttudel on tõsi taga ning tseremoonitsemata on asi ära tehtud.

Samuti on tööturuspetsialistid märkinud, et viimase kümnendi jooksul on tublisti muutunud nii firmade kui ka kõigi kaasinimeste suhtumine puudega inimestesse. Järjest enam on hääbumas nõukogudeaegne hoiak neisse kui kellessegi alaväärsesse ja väetisse või - mis veel hullem - teistsugusesse.

Kiidusõnad on loomulikult ära teeninud ka puuetega inimesed ise, kes üha rohkem tahavad end tööturule naasmiseks koolitada ning otsivad võimalusi endale võimetekohase töökoha saamiseks.

Sellest ei saa muidugi kõrvale jätta ka erinevaid puuetega inimesi toetavaid ja ühendavaid organisatsioone, kes aitavad karmil tööturul kohaneda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing