Turismifirmad sunnitud Venemaa reise tühistama

Kadri Jakobson 03. mai 2007, 00:00

"Kahjuks on see nii, et paljud koolid tühistavad laste koolilõpureise Peterburi ja Moskvasse, see teeb meile palju muret," tunnistas Tartu reisifirma Fromte Travel juhataja Svetlana Tera. Ta ütles, et ära ütlesid Võru ja Tabivere kool, kes pidid mais sõitma Peterburi.

Embach Toursi Venemaa reisikorraldaja Ervin Ahti Org ütles, et seoses viimaste sündmustega on tühistatud kolm reisi - Moskva, Peterburi ja Karjala reis.

"Käsi südamel - olen soovitanud reisi ära jätta. Moskvasse ma praegu kindlasti ei läheks," ütles Org.

Peterburi suhtes on ta pisut optimistlikum. "See linn on alati olnud rahulikum, intelligentsem, väärikam. Muidugi kahju, et reisid sinna ära jäävad," lisas ta. Ta rääkis, et seni pole ta kolleegidelt kuulnud, et eestlastega oleks midagi Venemaal juhtunud, kui vaid seda, et Novgorodi-Pihkva-Petseri reisigruppi hoiti piiril põhjendamatult kinni ühe tunni jagu.

"Kuid meie turvagarantiid anda ei saa. Me ei suuda garanteerida, kas meie reisijad on seal turvaliselt, kas piiriületused mööduvad intsidentideta," selgitas Org.

Gondvana Reiside ida giidi Toivo Mäeste sõnul teeb nende firma aastas umbes 40 reisi Venemaale, kuid praegune pinev olukord sunnib vähemalt mais kooligruppide reisid ära jätma.

"See riik on alati olnud ettearvamatu. Ja see, mis valet seal lehed praegu kirjutavad - see on lihtsalt uskumatu," ütles Mäeste.

Ta lisas, et ka bussifirmadele ei suuda nad garanteerida, et reisilt tuleb tagasi tervete klaasidega sõiduk. "Bussi esiklaas maksab juba 30 000 krooni," ütles Mäeste.

Ära jäetud 9. klassi lõpureisid asendatakse Helsingi sõiduga ja ekskursiooniga Leetu. Küll jäävad lapsed ilma viisarahast, sest see kulu tagastamisele ei kuulu.

Tartu Katoliku Kool on üks neist, kelle 9. klass Venemaale ekskursioonile ei sõida.

"Kui midagi juhtub, siis kool vastutab ja meie ei julge seda vastutust võtta," ütles direktori abi Liivi Lõhmus. "Samuti ei lubanud mõned lapsevanemad oma lapsi sõita ja grupp kuivas kokku. Nüüd plaanime sõita Rootsi."

Ka mai algul toimuma pidanud 8. klasside õpilaste kunstiekskursioon Ermitaaži, mille tarvis eraldas haridus- ja teadusministeerium raha, jääb ära.

Eile kell 17.10 Tallinnast Moskva poole teed alustanud rong oli pooltühi ning rongile läinud seltskondadest rääkis Eesti keelt vaid üks. "Meil on viisad juba kuus kuud tagasi tehtud ja reis planeeritud, meie ei karda," ütles üks seltskonna liige rongile asudes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing