Altkäemaksu protsess lükkus oktoobrisse

Anne Oja 08. mai 2007, 00:00

Juba kahe aasta eest alanud altkäemaksuafääris, kus kalaärimehed kasutasid külmutusvagunite asemel termovaguneid, süüdistatakse kokku kümmet meest, kes sisenesid eile kohtusaali rusutud ilmel.

Vladimir Razumovski Kasahstanis töötav vend Andrei ütles eile, et pole süüdistust veel kätte saanud. Ühtlasi ei saabunud mehele ka kohtukutset, ehkki kohtusse oli ta ilmunud.

Kolm süüdistusmaterjalist tuubil kohvrit kohtumajja tirinud prokurör Laura Feldmanis heitis kohtualustele ette protsessi takistamist. Mahuka süüdistuse ettelugemiseks oli plaanitud kaks päeva.

"Kas ja kuidas garanteeris Vladimir Razumovski kauba kohalejõudmisel tekkida võivate probleemide lahendamist, ei ole olnud kriminaalmenetluse uurimise objekt," selgitas Feldmanis. Veniv kohtuprotsess raskendab tunnistajatel detaile meenutada, lisas ta.

Prokuratuuri andmetel võttis üle 15 aasta veterinaarametis töötanud Vladimir Razumovski altkäemaksu ligikaudu 300 000 krooni, mille eest lubas üle piiri 146 termovagunit külmutatud kalaga. Süüdistuse kohaselt tuli iga vaguni eest loovutada 100 dollarit ehk 1300 krooni.

Kui algul spekuleeriti, et altkäemaksuskeemi on põimitud teisedki veterinaarameti juhtivtöötajad, siis uurimine seda ei kinnitanud. Väidetavalt pressis altkäemaksu välja vaid Vladimir Razumovski, tehes seda 2004. aasta oktoobrist kuni vahistamiseni 2005. aasta märtsis.

Kohus vabastas Razumovski vahi alt 356 000kroonise kautsjoni vastu. Mõnda aega teenis ta igapäevast leiba Eesti ja Venemaa toiduainetööstusi konsulteerides. Eile ütles Razumovski, et töötab nüüd osaühingus Alfastar.

Osa altkäemaksu andnud ärimehi ja ettevõtteid pääses süüdistusest, kuna nad abistasid uurijaid. Altkäemaksu andmise ja võtmise eest võidakse viieks aastaks vangi panna. Vahendamise eest saab kuni kolm aastat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing