Üle kahe aasta saab Tallinnas avada uue apteegi

Sten-Aleks Pihlak 08. mai 2007, 00:00

Ravimiamet kuulutas konkursi välja selle aasta 12. aprillil ning Tallinnas üldapteegi rajamise õiguse saamiseks laekus ligi 60 avaldust. Seejuures 23 taotlejat soovis avada kaks üldapteeki. Liisuheitmine toimuks 59 soovija vahel.

Siiski apteegikohti noolivad firmad võitja leidmiseks paremat varianti pakkuda ei oskakski. "Tegu on küll väga omapärase viisiga, kuid kui kõik huvilised peaksid nõuetele kvalifitseeruma, siis oleks objektiivsemat viisi parima väljaselgitamiseks raske leida," rääkis ASi Magnum tegevjuht Leon Jankelevitsh, kelle sõnul on ASi Magnum tütarfirma Terve Pere Apteek OÜ huvitatud mõlemast apteegikohast.

Samuti ei näe teine mõlema üldapteegi tegutsemiskoha õigust sooviva Farmacia tegevjuht Triinu Entsik liisutõmbamises midagi halba. "Praegu vaadataksegi soovijate eelnevaid tulemusi ja uuritakse, kas nad vastavad nõuetele. Kui mitmel ketil on eeskujulikud näitajad, siis tõmmataksegi liisku."

Uute tegutsemiskohtade avamine saab võimalikuks seoses kahe apteegi sulgemisega Tallinnas. Suletakse Ülikooli Apteek OÜ haruapteek Tornimäel ja OÜ Triforte põhiapteek Tartu maanteel bussijaama lähedal.

"Ettevõtjate saadetud sulgemisteadete järel muutus elanikkonna ja ravimite jaemüügikohtade suhe Tallinnas suuremaks kui 3000 elanikku ühe müügikoha kohta ning ravimiamet pidi vastavalt ravimiseadusele avalikustama selle info oma veebilehel," selgitas ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja Hille Kask.

Ravimiameti peadirektori Kristin Raudsepa sõnul on liisuheitmise tähtaeg veel määramata ning samuti ei ole täpselt teada, kuhu apteegid tehakse. "Apteekide tulevane asukoht on veel teadmata, sest pärast liisuheitmise tulemuste teatavaks tegemist on võitjatel tegevusloa taotlemiseks aega 180 päeva."

Uute apteekide asukoht ei sõltu aga piirkonnast, kus asusid suletud apteegid ja võitja võib valida selle vastavalt oma soovi järgi.

Apteekide tegutsemislubade andmise piiranguid kehtestav seadusemuudatus võeti vastu 2005. aasta aprillis ja selle eesmärk oli maa-apteekide jätkusuutlikkuse tagamine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing