Raekoja platsil kauplemine kallineb 30 korda

Kadi Heinsalu 09. mai 2007, 00:00

Seni maksis ruutmeetri pinna rentimine kauplemiseks Raekoja platsil 6,7 krooni, juunist maksab 200 krooni.

Tallinna kesklinna valitsus ettevõtluse sektori juhataja Marika Pärn selgitas, et senise tava järgi vahendasid neid kohti erafirmad, kes kasseerisid kauplejatelt kordades suuremaid summasid õiguse eest Raekoja platsil laatadel osaleda. "Linn ei teeninud midagi," selgitas Pärn. Põhjus, miks vahendajad platsi rendist omakorda raha teenida on saanud, seisneb Pärna sõnul selles, et kesklinna valitsus ise ei jõua üritusi ja laatasid korraldada. "Vanalinna päevi korraldame," lisas ta.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on nõudlus Raekoja platsil müügilaudade, müügilettide ja müügistendide avamiseks ülisuur.

"Tegemist on ju kohaga, kus käivad kõik suvise Tallinna külalised," põhjendas Mutli. "Kuna tegemist on linna esindusväljakuga, ei saa seal aga kauplemismahtu enam suurendada. Määruse muutmisega muutuvad Raekoja platsi üüritasud teiste vanalinnas kauplejate omadega sarnasemaks."

Määruse muudatuse järgi on eelläbirääkimistega pakkumise korras Raekoja platsi osa kauplemiseks kasutusse andmise üüri alghind 200 krooni ühe ruutmeetri kohta päevas ja üüri suurus otsustuskorras kasutusse andmisel samuti 200 krooni ühe ruutmeetri kohta päevas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing