Teeseadus on skisofreeniline

Hillar Viks 10. mai 2007, 00:00

Teeseaduse N 5 lg 2 ütleb resoluutselt, et "eratee on tee, mis paikneb juriidilise või füüsilise isiku kinnisasjal. Erateed võib kasutada üksnes kinnisasja omaniku loal". Jumal tänatud, et toimib tava ja massiline seaduserikkumine, muidu ei pääseks keegi koju.

Piisab, kui visata pilk nt Kaberneemele. Seal teemaa kinnistud praktiliselt puuduvad, kõik sõidavad üle kõigi maade. Mullu novembris edastas ETV õiguskantsler Allar Jõksi mõtteavalduse - seadusi tuleb kas täita või muuta.

Kas siis seaduskuulekaid inimesi polegi? On, nende õigusemeel ärkab siis, kui on vaja naabrimehele, kel muud ligipääsu koju ei ole, koht kätte näidata. Siin on hea võimalus viidata teeseadusele, mis siis, et oma teejupini jõudmiseks tuleb samuti üle kolme naabri maa sõita.

Tava ja seaduse skisofreenilise vastuolu lõpetamiseks võttis mullu 30. märtsil Jõelähtme vallavolikogu vastu otsuse, millega tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku teeseadust muuta: tava alusel kasutatava tee sulgemiseks oleks vaja kohaliku omavalitsuse luba. Sellele tuli Edgar Savisaare allkirjaga vastus, et ei ole vaja muuta midagi, kasutage "teisi seaduses sätestatud võimalusi".

Huvitav, mida vastanuks Savisaar siis, kui keegi seaduskuulekas kodanik oleks Hundisilma teele püstitanud tõkke, toetudes teeseadusele ja eraomandi puutumatusele?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing