Kaunikõlaline punkt

Kersti Inno 11. mai 2007, 00:00

Kaunist klassikalist orkestrimuusikat saab kuulata Tallinna Filharmoonia esinduskollektiivi Tallinna Kammerorkestri esituses.

Dirigent Andres Mustonen on tuntud selle poolest, et ta on kutsunud Eestisse palju häid soliste. Ka seekordne kava sündis eeskätt soovist kutsuda siia mängima hetkel Euroopa üks hinnatumaid Mozarti interpreete Andreas Frölich, kelle soleerimisel saab kuulata klaverikontserti nr 23 A-duur.

Tšaikovski "Variatsioonides rokokoo teemal" soleerib aga eesti publikule varasemast tuttav tšellist Ramon Jaffe. Mõlemad solistid tulevad Saksamaalt.

Traagilise saatusega Beet-hoveni loomingust on kavas sümfoonia nr 7 - üks tema rõõmsamaid teoseid, mida Wagner on nimetanud lausa muusikaliseks orgiaks. Nõnda lõpeb kontsert ülevas, meeletult pidutsevas meeleolus.

Kaunile klassikale eelneb aga värske tuulepuhanguna Ukraina kaasaja tähtsaima helilooja Valentin Silvestrovi "Vaikne muusika". Andres Mustoneni sõnul on see muusika kõnekas just meie tänases päevas: "Silvestrovi muusikas on alandlikkus, leplikkus, harmoonia, vaikus - ei mingit agressiivsust. Selle teatega on Silvestrov jõudnud maailma ja seda vajavad väga paljud inimesed."

Sama kavaga esineb meie orkester sügisel Kölni Filharmoonia suures saalis abonementsarjas "Maailma orkestreid".

Vanemuislased lõpetavad hooaja aga piduliku ooperigalaga, kus kõlab Eestis haruharva esitatav Wagneri võimas muusika.

Kavas on avamängud, koorid ja stseenid Wagneri kuulsamatest ooperitest "Nürnbergi meisterlauljad", "Tannhäuser", "Valküürid", "Lohengrin", "Tristan ja Isolde" ja "Lendav Hollandlane".

Esinevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja Tartu Noortekoor. Dirigent on Paul Mägi. Mõlemad naissolistid, Estonia esisopran Heli Veskus ja saksa metsosopran Heike Wessels on olnud rahvusvahelise Wagneri ühingu stipendiaadid. Mitmel rahvusvahelisel konkursil silma paistnud Heike Wessels võitis muu hulgas 2006. aastal 5. rahvusvahelise noorte Wagneri häälte konkursi. Meessolistidest on kaastegevad Vanemuise bass Märt Jakobson ja bariton Atlan Karp, kes ooperipublikule meeldivalt silma-kõrva jäänud Vanemuise lõppeva hooaja menuooperist "Hoffmanni lood".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing