Rekordtehing Ida-Virumaa kinnisvaraga

Koit Brinkmann 14. mai 2007, 00:00

Aprilli lõpul toimunud tehingus vahetasid omanikku kesklinnas asuvad Jewe keskus, Tsentraal ning Jõhvi mööblimaja, kaubandus- ning büroopinda on nendes kokku 25 000 m2.

"Kui hind on õige, on kõik müügis," ütles ostja, AVEC Asset Management ASi juhatuse liige Kristjan Kivipalu lõbusalt. Tema sõnul ongi nende kinnisvarafondi profiiliks investeeringud väljapoole Tallinna.

Kuigi Kivipalu sõnul tuli initsiatiiv neilt, lausus müüki vahendanud konsultatsiooniettevõtte Investment Agency (endise nimega OÜ Ettevõtluse Arengu Agentuur) juhatuse liige Illar Kaasik, et müügihuvi tekkis ikkagi kaubanduskeskuste omanikel. "Tegime otsepakkumisi erinevatele klientidele, ka Rootsi ja Soome fondidele. Näiteks Soome tuntud kinnisvarafirmale Citycon," märkis Kaasik.

Kaheksa kuud kestnud läbirääkimiste järel sõlmiti leping parimat hinda pakkunud fondiga AVEC Property Fund - Baltic States. Poolte kokkuleppel hinda ei avalikustata.

Kaasiku sõnul tuleb selliste objektide puhul vaadata vara tootlust, mis antud juhul on 8 protsenti aastas.

Kinnistusregistri järgi on Jewe keskusel hüpoteeke kokku 190 miljoni krooni, Tsentraalil 30 miljoni krooni ning Jõhvi mööblimajal 50 miljoni krooni eest.

"Kaubanduskeskuste endised omanikud on aktiivsed ettevõtjad, kes kavatsevad raha investeerida uutesse kinnisvaraprojektidesse. Mööblimaja omanikel on ka mööblitööstus, nemad kavatsevad tootmist laiendada," märkis Kaasik, kes oli ka ise oli üks müüjatest.

Kaasiku sõnul suurendab müügitehing Ida-Virumaa usaldusväärsust välisinvestorite silmis, nii näiteks polnud Citycon Ida-Viru linnadest kuulnudki, küsiti, mis asi see põlevkivi on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing