Palju õnne teile, Eesti Ehituse aktsionärid!

Tarvo Vaarmets 18. mai 2007, 00:00

Täna möödub täpselt aasta esimesest kauplemispäevast Eesti Ehituse aktsiatega. Võrreldes 89,97kroonise IPO-hinnaga, on väärtpaberi väärtus kosunud koguni 122%. Vaatamata aktsia hinna kiirele tõusule ja müügikeelu äsjasele lõpele ettevõtte juhid aga aktsiatest loobuma ei kiirusta.

"Mina isiklikult mingit põhjust ega vajadust müümiseks ei näe," kinnitas Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink, kelle hinnangul ka kogu meeskond vaatab tulevikku pigem optimistlikult. Vinkile kuulub aktsiaraamatu järgi 16 500 Eesti Ehituse aktsiat.

"Möödunud aasta jooksul oleme tehtud valikute suhtes kindlust kõvasti juurde saanud," rääkis ta ning märkis siis: "Eks igaüks tee oma otsused ju siiski ise."

Ka eraisikuna 17 000 Eesti Ehituse aktsiat omav ettevõtte finantsdirektor Andri Hõbemägi peab aasta eest börsile tulnud kontserni väärt investeeringuks.

"Mina isiklikult müüa ei kavatse," täheldas ka Hõbemägi, kes kinnisvaraturu jahtumisel suurt mõju ehitustegevusele ei näe.

"Meie leiame, et kinnisvara pool on tsüklilisem kui ehituse pool, seetõttu ei seoks me seda otseselt kinnisvaraga," arvas Eesti Ehituse finantsdirektor ja lisas, et ehituse käekäigu saab siduda majanduse kui terviku olukorraga.

"Eks selle põhjal saab igaüks ise oma arvamuse kujundada," viitas ta jätkuvalt kasvavale majandusele ja seeläbi ka arvatavalt tulutoovale ehitusturule.

Eesti Ehituse esimene börsiaasta ei saa aga vastu näiteks vahetult enne 1997. aasta laiapõhjalist kiiret langust börsidebüüdi teinud Tallinna Farmaatsiatehase väärtpaberile, mille väärtus kaheteistkümne kuuga koguni pea kuuekordistus. Samuti on võimalik, et Eesti Ehituse aktsia esimesele börsiaastale teeb silmad ette Olympic Entertainment Groupi oma, sest viimase aktsia on alates oktoobri lõpust kerkinud juba 150%.

Möödunud aastaga jääb nii ettevõtte enda kui ka aktsia hinna arengut silmas pidades rahule aga ka Eesti Ehituse suuromanik Toomas Luman, kelle sõnul börsistaatus kontserni jaoks olulisi muutusi toonud pole.

"Sisuliselt ei ole midagi muutunud, kuna meie finantsaruandlus vastas juba varem avatud börsiettevõtte nõuetele," ütles Luman.

Sarnaselt Lumaniga hindab Eesti Ehituse esimest börsiaastat ilusaks Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil, kes märkis, et esimese aastaga on toimunud väga korralik hüpe. Samas tõi ta välja ka ehitusturu kasvu aeglustumise viimastes kvartalites.

"Suurtel läheb aga endiselt hästi ja tõsisemaid signaale ei ole veel märgata. Praegu on loodud head eeldused, et turuliidrid suudaksid hästi hakkama saada," selgitas Hansabank Marketsi analüütik, kes juhtide sõnade kinnituseks nende aktsiamüüki ei usu.

"Juhtkonnaga võimalikest arengutest vesteldes on jäänud mulje, et neil on ikkagi selgelt positiivsed ootused," täheldas Danil.

Jaano Vink andis sellest ka aimu: "Kindlasti tuleb teha ühes või teises küsimuses jooksvaid korrektuure, kuid mingit plahvatuslikku turu kokkutõmbumist ma täna küll ei ootaks."

"Pigem eraldab kinnisvaraturu stabiliseerumine terad sõkaldest ning professionaalsed tegijad jätkavad ehitusturul, kindlasti jälle kord tihenevas konkurentsis," oli Eesti Ehituse juht ettevaatlikult enesekindel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing