Noor pere eelistab vanemat korterit

Enn Tosso 21. mai 2007, 00:00

Noorel perel, kes laenuga kinnisvara soetab, kulub pahatihti kogu raha omafinantseeringule. Seetõttu võib tekkida pentsik olukord, kus ostetakse küll uus korter, ent selle sisustamiseks vahendeid pole.

Samas on järelturult kinnisvara soetades olukord teine. Kuna pank annab laenu hindamisakti alusel, sisaldab akti märgitud korterihind kõike, mis on korterisse sisse ehitatud. Korteriga koos saadakse köögimööbel, sanitaartehnika, esikukapp jne, paremal juhul veel sissehitatud mööbel ja valgustid.

Seega saab vanemat korterit ostes elamislaenuga elamisvalmis korteri, mitte üksnes tühja karbi, kuhu peab hakkama alles sisustust otsima.

Köögimööbel ise tähendab ligi 50 000kroonist kokkuhoidu. Paremate korterite puhul tõstab hinda ka kamina ja sauna olemasolu: kamin ca 30 000, saun samas suurusjärgus.

Spetsiaalselt mööbli ja tehnika ostmiseks tuleb aga võtta tarbimislaen, mis on lühiajaline ning hoopis kõrgema intressiga. Noorel perel, kellel on juba eluasemelaen ning võibolla ka autoliising, käib veel üks laen tihti üle jõu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing