Väljakujunenud infrastruktuur meelitab arendajaid Keilasse

Gea Lell 21. mai 2007, 00:00

Keila on ligi 10 000 elanikuga väikelinn Tallinna kesklinnast 25 km kaugusel läänes. Linn on keskuseks suurele osale Lääne-Harjumaast, linna läbivad Paldiskisse ja Lääne-Eestisse viivad maanteed ja raudtee.

Asukoht Tallinna läheduses annab elanikele suurepärase võimaluse saada osa Tallinna rikkalikust kultuurielust, samas toimub ka Keilas hulgaliselt meelelahutus- ja kultuuriüritusi.

Keilas on hästi arenenud ettevõtlus, mis pakub palju töökohti mitte ainult Keila, vaid ka ümbruskonna valdade ja Tallinna elanikele.

Keila kinnisvara arendustegevus läks lahti Loodekeila eramukruntide müügiga 2003. aastal.

Loodekeila arendust võiks ka teistele arendajatele heaks eeskujuks tuua. Kogu planeering on otsast lõpuni detailideni läbimõeldud. Säilitatud on kogu võimalik kõrghaljastus, rajatud on looklevad teed, jalakäijate teed jne.

Ka korterelamute arendus on viimase aastaga hoo sisse saanud. Hetkel pakutakse Keila linnas nelja korterelamuprojekti.

Korraga valmib mitu uut arendust. Oma kodu otsijatel on praegu valik üsna suur. 2007. aasta kevadsuvel valmivad kolm projekti, mis toovad Keila elamispindade valikusse juurde 103 korterit. Neist on siiani müüdud või broneeritud vaid 18 korterit, vakantseid on hetkel 85.

Suure hulga korterite vabana püsimise peamiseks põhjuseks võib pidada liiga kõrget hinda. Kuigi huvi Keila uute korterite vastu on suur, on ostjad siiski piisavalt hinnatundlikud, et üle 24 000 kr/m2 kortereid mitte osta. Samuti on Keila inimestele veel võõras soetada parkimiskoht 70 000 krooniga või maksta rõdu või panipaiga eest 24 000-25 000 krooni ruutmeeter.

Suhteliselt suure pakkumise tõttu võib oodata ostjatele vastuvõtmatu hinnaga uute korterite hinnakorrektsioone.

Uute ja vanade korterite hinnavahe on mõistlik, umbes 30%, kuid vaatamata sellele ei ole projekte saatnud edu. Järelikult ei ole Keila ostjad veel valmis uuteks kalliteks korteriteks.

Näha on aga ka tendentsi, et Keilasse kolivad varem Tallinna magalapiirkondades elanud pered. Kuna Keila uued korterid on suhteliselt samas hinnaklassis kui Tallinna magalapiirkondade korterid, eelistavad pered elada Tallinna asemel Keilas, uues korteris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing