Superpubi Järve supermarketis

Heidi Vihma 25. mai 2007, 00:00

Suur oli minu üllatus, kui esimest korda Järve keskuses asuva Sarveotsa pubi menüü lahti lõin ja esimeselt leheküljelt suure valiku nii moodsaid kui ka vanamoodsaid eesti roogasid leidsin.

Palun väga: rukkipannkoogid suitsulatikasalatiga või siiamarja ja hapukoorega, kadakamarjadega maitsestatud hapukapsasupp, mille juurde käib odrakarask, munapuder praetud kartuli ja suitsulatikaga, praetud räimefileed porgandipüree ja jahusoustiga, kama-hapukoorekreem pohlasalatiga, piima-kamatrühvlid (loetelu pole lõplik).

Üksainukegi ülalnimetatud roog teeks igale toidukohale au, aga siin on meie oma ilusaid roogasid rohkem kui lehekülje jagu. Edasi tulevad veel mitte-eesti salatid, supid, omletid, praed ja magustoidud, kus segunevad maailma köögid ja stiilid.

Mõned näited ka menüü sellest osast: pelmeenid jalape?o-kastmes, puraviku-juustusupp cappuccino vahuga, cajun'i stiilis omlett, lisaks korralik pastavalik, muuhulgas ka gnocchi'd Bologna kastmes.

Portsjonite suurus on selline, et ainult suure isuga sööja jaksab lõunasöögiks eelroa ja põhiroa ära süüa, keskmiste võimetega sööja peaks piirduma ühe roaga. Või siis jagama sõbraga.

Jagasin oma rukkipannkooke kahe lauanaabriga, samuti juustutäidisega jalape?o'sid. Nii kogust kui ka maitsemõnu jätkus kolmele.

Jäime kõikide maitsetega vägagi rahule, ainult õrnade gnocchi'de juurde kuulunud sitsiilia pesto ja Bologna kaste olid minu arvates liiga tugevamaitselised, trumpasid gnocchi'd üle.

Aga hea, et need leebed ja maitsvad kartuliklimbikesed üldse menüüs on - isegi itaalia restoranides on nad alailma "just otsa saanud".

Sisekujundus on loodud Sarveotsa nimest inspireerituna - lapilised lehmanahad ja mõõdukalt rustikaalne talulauda meeleolu. Mõnus ja värviline pelgupaik tehnoloogilise arhitektuuriga kaubanduskeskuses.

Sarveotsa baar-pubi lähinaabriteks samas kaubanduskeskuses on Tempo bistroo, kus iga päeva jaoks on ise menüü, ning Nõmmevärava kebabi- ja pannkoogikoht. Lõunasel ajal näeb bistroo iseteenindusleti taga eriti pikka järjekorda ja ka kebab-pannkookla on rahvast täis. Sarveotsas nii palju rahvast ei ole, aga ülearu aega ei kulu siingi - kolme inimese kaheks söögikäiguks läks lõunasel tippajal umbes tund.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing