Alkohol ja nikotiin - kasiino vitamiin

ÄP 01. juuni 2007, 00:00

Suitsetamise piiramine avalikes kohtades on väga õige mõte. Arusaamatu on aga kasiinodele seaduse tasemel erandi tegemine.

Äripäev taunib niisuguste seaduste vastuvõtmist, mis on justkui rätsepaülikond ühele ettevõtlusvaldkonnale. Näeme konkreetse juhtumi taga Rahvaliidu õnnestunud lobitööd.

Tõenäoliselt ei ole restoranide, baaride ja pubide pidajad suitsetamiskeelu üle õnnelikud. Klientide arv kokkuvõttes ilmselt väheneb, kuna suitsetajatest külalisi, kes sisse ei astu, on rohkem, kui lisandub nüüdsest mittesuitsetajatest kliente.

Suitsetajate elu on ebamugavaks tehtud - kas see on õige suund või mitte, pole hetkel arutluse teema.

Arutluse teema on, miks just kasiinod jäävad puutumata nagu pühad lehmad. Äkki ongi kasiinondus Eesti püha lehm?

Või on antud juhul tähtsam, et Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu esimees on rahvaliitlane Tõnis Rüütel?

Kasiinod ei pea sisse seadma eraldi suitsetamisruume nagu teised toitlustusasutused - materiaalset lisakulu on vähem. Tegelikult võivad kasiinod kliente isegi juurde saada, kuna kasiinodes saab tarbida ka alkoholi ja sinna juurde segamatult suitsu teha. Asi siis ka kätt proovida, ja see on juba halb, see võib olla uute kasiinosõltlaste kasvulava.

Kuivõrd kasiinod pakuvad mängu juurde ka tasuta alkoholi, on tekkimas hästi turvatud pahelisuse oaas - keset muu ilma karmistuvat alkoholimüügi ja suitsetamiskeelu kõrbe.

Kasiinode võimalikud vastuväited. Kasiinosse ei tule pered väikeste lastega, vaid ainult täiskasvanud, kes teavad, millise asutusega on tegemist.

Kasiinokülastajail endil ei pruugi suitsetamise vastu midagi olla, pigem just vastupidi. Samuti ei paku kasiinod süüa - toiming, mille juures teiste suitsetamine võib häirida.

Ja mängukirg võib lõppude lõpuks rohkem hukutada kui sigaret.

Näeme Rahvaliidu osavas lobitöös põhiliselt kartust, et kasiinode klientide arv väheneks pärast suitsetamiskeeldu järsult.

Mängukirg ei talu pause, vaid köidab pikkadeks tundideks, mille juurest ei malda astuda ei suitsetamisruumi ega tänavale.

Ega tänavgi õige koht ole, vaid ikka eraldi suitsetamisruum nagu toitlustusasutustel.

Rahvaliit läks 2007. aasta Riigikogu valimistele loosungi all "Vali Rahvaliit, vali võrdsete võimaluste Eesti".

Suitsetamiskeelu seaduse menetlemine Riigikogus näitab, et võrdsus on põhimõttena üllas, aga olla veelgi võrdsem on ikkagi parem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing