Barbara Hendricks annab ainsa kontserdi Pärnus

Kersti Inno 01. juuni 2007, 00:00

Ameerikas sündinud maailmakuulus lauljatar saabub Eestisse Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFest raames. Lisaks soolokontserdile on Barbara Hendricks tänavuse Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi žürii esinaine.

Barbara Hendricksi lennukas karjäär sai alguse 1974. aastal, mil ta tegi ooperidebüüdi San Francisco Ooperis Ameerikas ja Glyndebourne Festivalil Euroopas. Pärast seda kutsuti Hendricsit järjest esinema kõigisse suurematesse ooperimajadesse üle maailma: Pariisi Ooperisse, Metropolitani, Covent Gardenisse ja La Scalasse.

Barbara Hendricksi aktiivses ooperirepertuaaris on üle 20 rolli, neist 12 on helikandjale salvestatud.

Oma filmidebüüdi tegi Hendricks Mimi rollis Luigi Comencini filmis "Boheem". 1994. aastal laulis ta Anne Truelove'i rolli auhinnatud filmis "Elupõletaja tähelend".

Mustanahaline lauljatar köidab ainulaadse hääle ja tohutu musikaalsusega, mis on leidnud väljenduse mitmes žanris, muu hulgas ka džässis. Alates debüüdist Montreux' džässifestivalil 1994. aastal on ta esinenud üle maailma mitmetel džässmuusika festivalidel Magnus Lindgreni Kvartetiga.

Armastusest kammermuusika vastu annab ta sageli soolokontserte, osaleb kammermuusika festivalidel ja korraldab neid koos sõpradega, kes jagavad sama kirge.

Hendricksi soolokavades on oluline koht saksa lied'il, kuid ta on tuntud ka prantsuse, ameerika ja skandinaavia muusika interpreedina.

Pärnus esineb Barbara Hendricks koos maineka rootsi pianisti Love Derwingeriga, keda on nimetatud oma põlvkonna üheks originaalsemaks interpreediks. Kontserdi kavas on Robert Schumanni, Gabriel Fauré, Gustav Mahleri, Friedrich Rückerti, Francois Poulenci, Arnold Schönbergi ja Kurt Weilli looming.

Alates 1997. aastast on Barbara Hendricks elanud Euroopas, ta on Rootsi kodanik, abielus ning kolme lapse ema. Pärast 20 aastat kestnud tööd pagulaste abistamiseks on ta nimetatud ÜRO pagulaste erikomisjoni hea tahte ja elu saadikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing