Töö ja pere: Midagi huvitavat

ÄP 01. juuni 2007, 00:00

Oma kontorites parema keskkonna loomiseks konsulteeris tarkvaraarendusega tegelev Webmedia AS ka feng shui spetsialistidega.

Spetsialistid firmast J.S.Seeder Konsultatsioonid käisid Webmedia Tartu ja Tallinna kontorites kohal, tutvusid olukorraga ja pakkusid välja mitmesuguseid lahendusi. Pärast külastust sai firma mõlema kontori kohta kirjaliku analüüsi.

Büroojuhi Evelin Vankeri hinnangul polnud feng shui spetsialistide soovitustes midagi utoopilist ja tulevikus kontorit ümber kujundades nendega ka kindlasti arvestatakse. "See oli põnev kogemus ja avardas kindlasti võib-olla mõneti kinnistunud mõttemaailma," arvab Vanker. "Paha ei tee nende külaskäik kohe kindlasti mitte."

Kaks aastat on Kuusalus asuv Balti Spoon maksnud oma töötajate Kuusalu keskkoolis õppivatele lastele heade hinnete eest preemiat 500 kr õppeveerandis. Head hinded on neljad-viied. Ühe veerandi kohta tuleb kümmekond preemiasaajat. "Töötaja toob lapse tunnistuse meile, teeme sellest koopia ja kanname raha üle," valgustab inimressursi juht Helo Tamme protsessi. Tavaliselt kogub laps niiviisi raha mõne suurema asja ostuks, näiteks teab Tamme kolleegi, kelle poeg sai preemiarahast fotoaparaadi.

Idee Kuusalu kooli lastele preemiat maksta tuli sellest, et Balti Spoon soovib suurendada oma töötajate hulgas kohalike osakaalu, kuna firma kulutused mujalt pärit töötajate transpordile on suured. "Ideaalis võiks kõik Kuusalu inimesed meil töötada," kinnitab Tamme. Õpilaste premeerimine on vaid üks Kuusalu inimestele suunatud projektidest.

Logistikafirma Allando Trailways korraldas sel kevadel oma töötajatele tantsukursused. Kursuste eest maksis firma. "Meie peod on sellised, et nõuavad tantsuoskust," põhjendab tegevjuht Ringo Müür ebatavalist koolitust. "On ju meeldivam tantsupõrandal liikuda, kui tead, kuidas seda teha." Kursuste korraldamise ideele aitas kaasa, et Müüri poeg on aastaid tantsimisega tegelenud ja tänu sellele on firmajuhil tantsuõpetajate seas palju tuttavaid.

Kursustel osales tosinajagu paare. Kollektiivi meespool suhtus tantsukursustesse jahedamalt, tunnistab Müür. Toimus kuus tundi, siis tuli suur kevad peale ja siseruumides tantsusammude harjutamine ei tundunud enam ahvatlev.

AS Harju Elekter on nüüdseks juba kuus aastat kutsunud pensionile jäänud töötajaid jõululõunale. Möödunud jõulude ajal osales 90 pensionäri, nimekirjas on neid 130.

Sel aastal plaanib Harju Elekter korraldada pensionäridele ka ekskursiooni ettevõttes, et näidata, mis pärast nende lahkumist uut on tehtud. Alati on ettevõte teinud pensionäridele ka väikese kingituse. Kõige populaarsemad on Harju Elektri kalendrid, ühel aastal oli ka raamat firma ajaloost.

Tööriistade hulgimüüja Würthi kaks aastat tagasi valminud peamajas Tallinna lähedal Rae vallas on suur puhkekompleks piljardi- ja lauatenniselaua ning baariletiga.

Saunakompleksis on olemas nii auru- kui ka soome saun ja kümblustünn. Töötajad saavad ettevõtte puhkekompleksi ja sööklaruume tasuta kasutada ka oma isiklike ürituste tarbeks.

Firma personalijuhi Külliki Luksi sõnul teenib puhkekompleks kahte eesmärki: "See on nii oma töötajatele kui ka kliendiüritusteks."

Tarkvaraarendusfirma Proekspert avas eelmisel aastal katseliselt suvekontori Pärnus. Firma üüris kesklinnas maist septembrini kontoriruumid, lisaks veel ühe eramaja töötajate eluasemeks. Võimalust suvekontoris töötada kasutas umbes kolmandik töötajatest.

Sel aastal suvekontorit ei tule, kuna töötajate seas polnud selle vastu piisavalt huvi.

Renault' ja Dacia autode müügiga tegelevas City Motors ASis saavad need töötajad, kes ei suitseta, juba poolteist aastat igal kuul 500 kr rohkem palka. Juhiabi Airi Rätsepa sõnul propageerib nende firma tervislikke eluviise ja väike lisatasu tundus olevat hea võimalus suhtumist väljendada.

Et mäng ikka aus oleks, toimib kollektiivne kontroll. "Suitsetajad ei ürita oma pahet varjata, summad ei ole ju tuhandetes," ütleb Rätsep. "Nad aktsepteerivad ettevõttes rakendatud süsteemi, et oma tervist kahjustades kaotad ka palgas." Rätsepa kinnitusel on suitsetajaid City Motorsis tunduvalt vähem kui mittesuitsetajaid.

Mittesuitsetajatele pakuvad soodustusi ka mõned teised firmad, nii näiteks saavad logistikafirmas DHL Estonia AS mittesuitsetajad ühe tasulise lisapuhkepäeva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing