1. juuni 2007 kell 6:06

Tuuni end ilusaks!

Ilukirurgia õitseb Eestis koos tarbimisbuumiga nagu kevadine lill. Üha enam naisi leiab uue nooruse ning üha enam mehi korrigeerivad oma välimust juuste lisamise, Botoxi süstide või ninaplastikaga.

Raha ilukirurgias liigub. Kasumimarginaalid on ettevõtetel kopsakad - 30-45 protsenti, kirjutas Äripäev.

Eesti tuntumaid ilukirurge Peep Pree kinnitab, et paari viimase aasta jooksul on hüppeliselt kasvanud nii huvi iluoperatsioonide vastu kui ka operatsioonide endi arv.

"Tõusnud on nii meeste kui ka naiste hulk. Mehi käib proportsioonis üldise kasvuga, nende suhe on olnud alati umbes 10-15% kõikidest protseduuridest. Meestel on habeme lõikamisest palju näopiirkonna healoomulisi kasvajaid," räägib Pree.

"Ilukirurgias on nagu moes, kõik käib lainetena. 90ndate lõpus oli aeg, kus naised tahtsid saada häbememokkadesse süste. Täna enam selliseid soove pole," kinnitab Pree.

Esteetilise Plastilise Kirurgia Keskuse juht Tatjana Raie ütleb, et algusaegade ehk 90ndate algusega võrreldes on iluoperatsioonide hulk ikka tõusnud, kuid massilist kasvu ei ole viimastel aastatel näha olnud.

"Suurenenud on meeste osakaal iluoperatsioonide soovijatena. Mehed on hakanud tegema silendavaid süste. Mees on muutunud heas mõttes edevaks, endast hoolivaks," sõnab Raie.

Kummalisena tundub tõik, et ilukirurg ei küsi oma patsiendilt operatsioonile tuleku põhjust, küsib vaid, kuidas ta patsienti abistada saab. "Kurioossem näide on see, et paar aastat tagasi soovis üks mees omale kunstrindu. Oli kihlveo kaotanud vist. Teine lugu räägib sellest, kuidas mänedžer saatis noore muusikuhakatise minu juurde, et ma tal silmad väiksemaks lõikaksin," räägib Raie.

Eestis laseb end igal aastal ilusamaks lõigata ligikaudu 2400 inimest. Nende hulka kuuluvad aga ka mitmesuguste silendatavate süstide saajad. Loomulikult on lõikuste esirinnas rindade suurendamine ja rasvaimu, kuid tehakse ka palju ebatraditsioonilisemat. Ainsa juuksesiirdajana Eestis teeb doktor Oleg Sertsenkov kuus tavaliselt vaid kolm 20 000kroonist siirdamisoperatsiooni, järjekorrad on aga kolm kuud pikad.

Ka ilukirurgid on ära tabanud piiramatud laenu ja järelmaksuvõimalused ning pakuvad oma teenuseid liisinguga.

Fertilitase erahaiglas saab järelmaksu taotleda protseduuridele maksumusega 2000-150 000 krooni.

Näiteks, makstes 10 000kroonise protseduuri eest aastase järelmaksuga, tuleb igakuiseks kuumaksuks 816 krooni ning protseduuri kallinemine on vaid 794 krooni ehk 7,95%. Arvestatud on 10% sissemaksuga. Lihtne.

Villa Medica pakub fikseeritud 12% intressiga kuni 75 000 krooni suurust järelmaksu. Ning laenu saab kätte juba 4500kroonise netosissetuleku juures.

Hetkel kuum