YIT kaalub ehitusloa tühistamise kulude sissenõudmist riigilt

Kadi Heinsalu 04. juuni 2007, 00:00

"Muid otsuseid seni tehtud veel pole, aga kaalume kõiki äärmuslikke variante," sõnas YIT tegevjuht Priit Sauk. "See tähendab ka võimalikke kahjunõudeid."

Sauk märkis, et sai kohtuotsuse kätte alles neljapäeva õhtul ja analüüsib seda juristidega. Alles seejärel lubas ta edasist tegevust kavandama asuda.

Eelmisel nädalal rahuldas Tallinna halduskohus Pärnu maavanema protesti ja tühistas Pärnu randa kavandatava korterhotelli September ehitusloa.

Kohtunik Aivar Koppel leidis, et planeeringujärgse 5200ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga spordikompleksi asemel on linnavalitsus andnud loa kolm korda väiksem spordihoone rajada, kirjutas Pärnu Postimees.

Ehitusloa vaidlustanud maavanem Toomas Kivimägi ütles, et linnavalitsus ja YIT Ehitus soovivad avalikuks ja ühiskondlikuks kasutamiseks ette nähtud kinnistule rajada kortermaja, mis ei ole kooskõlas volikogu kehtestatud detailplaneeringuga.

Pärnu linnavalitsusest öeldi, et linnavalitsus otsustab edasikaebamise teisipäeval toimuval nõupidamisel.

Kaebuse korterhotelli September ehitusloa kohta esitasid ka Septembri naabruses elavad ärimehed Viktor Siilats ja Enn Veskimägi. 16. märtsil 2007 peatus Septembri ehitamine, kuna Tallinna ringkonnakohus otsustas rahuldada Siilatsi esialgse õiguskaitse taotluse seoses Septembrile ehitusloa andmisega.

AS YIT Ehitus plaanib Pärnusse Ranna puiesteele rajada korterhotelli, kus asub avatud parkla, väliterrassiga kohvik, iluteenuste salong ning kolmekorruseline spordikompleks. YIT on kinnitanud, et korterid müüakse küll eraisikutele, kuid nad kohustuvad neid eriti suveperioodil välja üürima ja ise kasutama kortereid muul ajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing