Kes on aga need vähetuntud inimesed, kes ajakirja Forbesi andmeil valdavad maailma suurimaid summasid? Siin mõned näited.
29. märtsil hüppas telekomimagnaat, 615,9 miljardi kroonise varandusega Carlos Slim Helu vaikselt mööda maailma rikkuselt teisest inimesest Warren Buffettist, kes jäi Liibanonist pärit rikkurile 6,9 miljardiga alla.
Slim pani rahaveski käima 1990. aastal, kui ostis ära telefonifirma Telefonos de Mexico, praegu saab oma tulu aga tänu tugevale Mehhiko aktsiaturule ning America Movili nimelisele mobiilifirmale.
18,6 miljardi krooniga on Albert II von Thurn und Taxis noorim Forbesi rikaste edetabelis figureeriv inimene. Oma varanduse sai see Saksa vürst 2001. aastal oma 18. sünnipäeval pärandusena. Tema portfelli kuulub palju kinnisvara, väärtuslik kunstikogu ning tehnikafirma. Alberti 30 000 hektari suurust metsa Saksamaal peetakse kõige suuremaks Lääne-Euroopas.
Vijay Mallya on oma varanduse kokku ajanud alkoholiäriga ning asutas hiljuti oma lennukompanii.
Indiast pärit 11,6 miljardi dollari mees ostis hiljuti ära oma konkurendi Shaw Wallace'i äri, kasvatades nii oma ettevõtte mahu poolest maailma kolmandaks piiritusetootjaks, mis tähendab, et temagi nimi hakkab varsti väljaspool Indiat ajalehtedes ilutsema.
Vijay Mallyal on tohutu kogu uunikume ning 800kabjaline ja 200pealine hobusearetusfarm.
Pärast vabastamist sõjavangide laagrist 1946. aastal võttis Paul Riegel koos vanema venna Hansiga üle vanemate kommivabriku. Olete ehk isegi vendade kummikarusid ja kummist Haribo nime kandvaid kokakoolapudeleid mekkinud.
Kui Hans tegeleb ärijuhtimisega, siis 16,2 miljardi krooni suuruse varandusega Pauli rada on vastutada tootmise ja tehniliste küsimuste eest.
Barbara Piasecka Johnson on eheda tuhkatriinuloo peategelane. Poolast USAsse ümber asunud naine abiellus firma Johnson&Johnson pärija John Seward Johnsoniga, kes 1983. aastal suri. Mehelt päris Barabara golfiklubi ja 36 miljonit aktsiat. Naise varandus on ca 30,1 miljardit krooni.
Autor: Gert D. Hankewitz