Kodu ostes arvestatakse kiire edasimüügi võimalusega

Catlin Vatsel 11. juuni 2007, 00:00

Tihti hindavad inimesed kodu valides selle edasimüügivõimalusi lähiajal, kuid praktika näitab, et kodu seatakse sisse ja keskmiselt enne kümmet aastat selle edasimüügile ei mõelda.

Aasta-aastalt hellitatakse end mõttega, kui palju on kodu hind tõusnud. Ära unustatakse aga see, et kui kodu vahetama hakata, on vahepeal kasvanud ka vahetuspindade väärtus.

Seega on suhe siiski enam-vähem sama kui kunagi kodu ostes.

Laenu abil kodu soetades tuleks esmalt läbi kaaluda kõik laenu tagasimakset mõjutavad tegurid ning alles seejärel alustada uue kodu otsinguid.

Enne panka minekut tuleks kindlasti arvutada enda jaoks välja, mis on tegelikult need summad, mida olete valmis igakuiselt laenuks maksma, jätkates samas oma tavapärast elurütmi.

Alates 16. aprillist kehtivad Hansapangast kodulaenu taotlejaile uuendatud tingimused.

Nüüdsest on kodulaenu taotlemiseks vajalik minimaalne sissetulek üksiklaenaja puhul 7000 krooni senise 5000 krooni asemel. Pooltel juhtudel võetakse kodulaen pere peale. Kahe laenutaotleja korral on läveks 10 000 krooni senise 7500 krooni asemel.

Arvame, et laenuturu kasv on viimase kahe aasta jooksul olnud liiga kiire ning jätkusuutliku arengu tagamiseks peab kasv edaspidi olema aeglasem.

Juba praegu võib selles osas näha märke turu iseregulatsioonist. Kinnisvarahindade ja intressimäärade tõusu mõjul on kasvutempo oluliselt aeglustunud: selle aasta alguses oli müügikasv laenuturul üle nelja korra aeglasem kui mullu samal ajal (2007. aasta I kvartalis 25%, 2006. aasta I kvartalis 117%).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing