Kuidas teha kinnisvaratehingut, kui viibitakse ise välismaal?

11. juuni 2007, 00:00

Kui isiklikult notari juurde tulla pole võimalik, võib saata esindaja volikirjaga. Kuna välismaal viibides võib paberimajandus tunduda keeruline ja tülikas, on mõistlik enne pikemat välissõitu võimalike asjaajamiste jaoks volikiri Eesti notari juures vormistada.

Välisriigis on võimalik volikirja vormistada Eesti saatkondades. Välisministeeriumi veebilehelt www.vm.ee leiab info Eesti välisesinduste ametnike kohta, kellel on õigus teha sarnaselt Eesti notarile tõestamis- ja kinnitamistoimingud, näiteks tõestada volikirja või kinnitada allkirja, ärakirja, tõlke või tõlkija allkirja õigsust. Eesti välisesinduses tõestatud volikiri ei pea läbima täiendavaid formaalsusi, et Eesti notar seda aktsepteeriks.

Kui Eesti välisesindus jääb kaugeks, võib pöörduda volikirja koostamiseks välisriigi notari poole. Justiitsminister on kehtestanud määrusena välismaiste ametiisikute loetelu, kelle kinnitatud või tõestatud volitustel on võrdne jõud Eesti notari tõestatud volitusega. Selles loetelus on väga paljude riikide notarid. Välisriigi notari juures vormistatud volikiri peab aga olema legaliseeritud või apostilliga kinnitatud.

Alati tasub eelnevalt ühendust võtta notaribürooga, kus toimub tehing, mille jaoks volikirja vajatakse. Enne volikirja koostamist on mõistlik ka notaribüroost üle küsida, milline peab olema volikirja sisu. Juba valmis volikiri tuleks aga hilisemate ebameeldivate üllatuste vältimiseks notaribüroosse ülevaatamiseks saata.

Kui volikiri on tõestatud riigis, millega Eesti Vabariik on sõlminud vastastikuse õigusabi lepingu, siis sellises riigis (Vene Föderatsioon, Ukraina, Leedu Vabariik, Läti Vabariik, Poola Vabariik) tõestatud volikirja saab Eestis kasutada täiendava legaliseerimiseta või apostilliga varustamiseta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing