Magalapiirkondade hinnad langevad

Meelis Kukk 11. juuni 2007, 00:00

Hindade langust võib täheldada peamiselt just keskmises või remonti vajavas seisukorras magalapiirkondade korteritel.

Üheks põhjuseks on kindlasti ka see, et hetkel on Eestis väga raske leida hea hinna ja kvaliteedi suhtega ehitajaid.

Kui siiani võidutsesid müüjad ja arendajad, siis nüüd on tulnud ostjate aeg.

Ostja saab kaubelda hinnas, lisaks korterile pakuvad paljud arendajad ja vahendajad kõikvõimalikku lisanänni: kinkekaarte, köögimööblit ja odavaid autosid.

Ent varajane suvi on põhjustanud kinnisvaraturul ostjates passiivsuse. Kui muidu tundub, et turul on suhteliselt vaikne, siis praegu on seis kuumade ilmade tõttu väga vaikne.

Seesugune olukord on kõige suuremat mõju avaldanud "mägedele", kus on viimastel kuudel müügile tulnud väga palju vanu kortereid.

Üks põhjus on kindlasti ka see, et inimesed panevad oma kortereid müües neile tihti turuhinnast kõrgema hinna, et ostjal oleks tingimismaad.

Kui aga objekti vastu puudub huvi, on müüja sunnitud hinda langetama. Nii langebki see kümne, viieteist või kahekümne tuhande, kohati isegi suuremate summade kaupa. See aga osutub müügile karuteeneks, kuna turul müüdavaid objekte jälgivad ostuhuvilised märkavad, et hinnad muudkui langevad ning jäävad ootama veel paremaid aegu... kuni saab puhta muidu. Magalapiirkondades on hetkel olukord kõige kriitilisem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing