Luik alahindas Eesti ajakirjandust

Tõnis Oja 13. juuni 2007, 00:00

Ekspress Grupi poolt hoolikalt ettevalmistatud Maalehe ülevõtmisest teavitamine ei läinud ilmselt nagu plaanitud, mis tähendab, et kohalikuks meediamagnaadiks kutsutav Hans H. Luik alahindas seekord Eesti ajakirjandust.

Esmaspäeva sündmuste kulgu järgides oli Hans H. Luige stsenaarium järgmine. Kell kolm kohtuti Maalehe toimetusega, kus anti teada muudatustest omanike ringis. Eile hommikuks oli planeeritud börsiteade, millele pidi järgnema pressikonverents, kus antakse põhjalikke selgitusi.

Väga lihtsameelne oleks olnud arvata, et uudis küllaltki suure lehe omanikeringi muutustest jääb saladuseks ja nii jõudsidki esimesed vihjed Äripäeva toimetusse juba esmaspäeva lõuna paiku. Alguses spekulatsioonina, hiljem juba faktina teada saadud uudisele ei nõustunud Ekspress Grupi juhid kommentaare andma, lubades, et need tulevad homme, st eile. Ent selleks ajaks oli rong läinud, uudis teatavaks saanud ning kiiremad investorid tehingule oma hinnangu andnud. Ekspress Grupi aktsia oli eile 1,19 protsendiga suurim langeja Tallinna börsil. Aktsia käive oli veidi üle miljoni krooni.

Kolm suurema käibega aktsiat olid pea ainsad kallinenud väärtpaberid. Eesti Telekomi aktsia, mis sai päevakäibeks 20 miljonit krooni, kallines 0,13 protsenti, 124,39 kroonini. Enim kallinenud väärtpaberi, Tallinna Kaubamaja aktsia hind tõusis 2,30 protsenti, 124,39 kroonini, käive oli 4,8 miljonit krooni. PTA Grupi aktsia hind kerkis 0,61 protsenti, 77,45 kroonini, aktsia käive oli 3,1 miljonit krooni. Neljanda kallinenud väärtpaberi, Saku Õlletehase aktsiaga tehti üksainus tehing, millega vahetas omanikku 200 aktsiat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing