Rabarock stardib täna!

Mari Hiiemäe 15. juuni 2007, 00:00

Rabarockil esineb üheksa välisartisti ning samapalju kodumaiseid bände. Peaesinejad on Euroopa industriaalroki legend Laibach ja USA uue roki lipulaev Electric Six.

Järvakandis kolmandat aastat toimuv Rabarock on saanud arvestatavaks meelelahutussündmuseks Eestimaa suves. Rabarockile kogunevad nii mustariietatud metal'i-mehed kui ka rahulikud (rokimeelsed) pereinimesed. Hüva muusikat jagub kõigile.

Nende jaoks, kes festivali varemgi kaemas käinud, on Rabarockile jõudmine nagu kojutulek: kaks vabaõhulava on harjumuspäraselt täis mõnusaid esinejaid ning ka telklaager ja toitlustus on korraldatud samamoodi kui varem.

Ürituse pressiesindaja Reno Hekkonensi sõnul on Rabarock ennast just sellisena hästi tõestanud, nii et olulisi ümberkorraldusi festivali toimumisel pole tarvis olnud teha.

Küll on aga rokipidu kasvanud sisult mastaapsemaks ning esinejatenimekirja on lisandunud mõjukamaid tegijaid.

Festivali ühe korraldaja Kristo Rajasaare sõnul on seekordsel festivalil koos nimed, mis muudavad Rabarocki selle suve üheks kaalukamaks ürituseks terves regioonis.

Olulisematest nimedest on kohal Sloveenia päritolu staarbänd Laibach, mis alustas tegutsemist juba 1980. aastate alguses. Järvakandis esitab Laibach lugusid oma viimaselt albumilt "Volk", kuhu ansambel on koondanud töötlusi erinevatest hümnidest. Eestisse jõuab bänd alles esinemise päeval, eelmisel õhtul annab Laibach kontserdi Sloveenias.

Electric Six pakub kirevat kava punkmuusika, disco ning metal'i kokkupuutealalt. Nende muusika on värske ning energiline, sõnum pahatihti poliitiliselt ebakorrektne.

Vanematest staaridest esinevad Rabarockil Clawfinger, samuti soomlaste hardrock'i bänd Peer Günt. Marulise esinemisstiiliga köidab publikut The Datsuns Uus-Meremaalt.

Eesti rokiparemikust on Rabarockil kohal kuumad nimed, nagu Metsatöll, Tanel Padar & The Sun, Agent M, Pedigree, Shelton San, Tharaphita ning Kosmikud.

Erilise üllatusena tuleb spetsiaalselt Rabarockiks kokku Mihkel Raua loodud ansambel Mr. Lawrence, mida pole lavadel nähtud 2000. aastast alates.

Mr. Lawrence'i tuntumad palad "Rain", "Annabel", "Call Your Name" ja "Dinosaur" kogusid eelmise kümnendi lõpul eestimaalaste hulgas arvestatava kuulsuse.

Sugestiivroki ansambel Kosmikud võtab Rabarockil kampa Soome rokilegendi Kauko Röyhkä, kellega ansambel on pistelist koostööd teinud alates 2003. aastast.

Rahulikumat publikut köidab kindlasti kodumaise menubändi Dagö esinemine.

Uuendusena avab sel korral pärast festivaliprogrammi lõppu uksed Rabarocki ööklubi, kus teiste hulgas lõbustab publikut näiteks Onu Bella.

Ööklubi alustab tegutsemist südaööl, kui pealavade programm on lõppenud, ning kestab mõlemal festivalipäeval kella viieni hommikul.

Korraldajad ootavad sel aastal festivalist osa võtma umbes 8000 pealtvaatajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing