Suvel on kodus parem

Henrik Aavik 15. juuni 2007, 00:00

Helistas sõber ja kutsus suvel Hispaaniasse. Miks suvel, lähme sügisel, pakkusin. Sügisel ei saa, mul on puhkus suvel, vastati.

Ja siis jõudis mulle kohale, kus viga on - inimesed planeerivad omale puhkuse aega, kui kõige parem on viibida Eestis, ning siis planeerivad samasse aega mingi kauge reisi paika, kus ülekuumeneval planeedil nii lahe olla ei ole. India on praegu kuiv urgas, Austraaliasse ennustatakse igavest kõrbe, Lapimaal saabub lumi igal aastal nädalaid hiljem ja Hispaanias on kuumalained igapäevased. Eestis on kõik aina kenam ja rohelisem, suvilate hinnad tõusevad, samal ajal kui Lasnamäe langusesse pöörab. Globaalne soojenemine on näha igal pool, nautigem siis ometi siin, kus saab, kodumaal!

Näiteks jaanipäeval tuleks kodus olla, vähemalt kodumaal. Võidupüha ja lipu sünnipäev on olulised, kuid iidne tublide paganate pidu, suvine pööripäev, ei peaks saama välismaal tähistatud. Tõsi, eks igas riigis peetakse sellest lugu, kuid heaoluühiskonna lapsed ei pruugi mõista meie tavasid üle lõkete karata või siis üldse midagi söegrillist suuremat süüdata. Ja kui pole lõket, põlislaant, mereranda, heinaküüni ning sumedat suveööd, siis kuidas meie rahvas tuleval aastal oma iibenäitajad märtsis taas positiivseks lükkab?

Et mitte koduse suve ja vahvate sündmuste nautimist segada, läheb kuuks ajaks puhkama ka Visioon, kohtumiseni augustis! Ja nüüd kõik sõnajalaõit otsima, äkki juba õitseb?!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing