16. juuni 2007 kell 12:23

Aste elanikke kahtlustatakse all 30 tonni killustiku varguses

Juuni algul langes Saarte teedevalitsus omapärase varguse ohvriks, kui Astes asuvalt laoplatsilt vedasid kohalikud elanikud ära 30 tonni killustikku.

"Üks napsitanud mees tuli minu maja akna alt killustikku täis käruga tiira-taara mööda ja ütles, et riigi vara läheb riigi maale. Riigi maa all pidas ta silmas eramaad, mis on riigikodaniku oma. Ise suutis vaevalt käru hoida," meenutas üks anonüümsust palunud Aste elanik Meie Maale.

Teise astelase kinnitusel oli teave juveelitehase ees olevast killustikuhunnikust levinud mööda alevit kulutulena ning nädalavahetust ära kasutades kogunes killustikuhunniku juurde matti võtma hulgaliselt järelkärudega masinaid.

Allika sõnul oli killustiku vedamisega eriti silma paistnud Dolomiidi tänava ehk Puruküla rahvas. Saarte teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo lausus, et on juhtunust nördinud.

"Ilmselt elab osa rahvast veel vene ajas, kus kõik oli meie," sõnas ta. "Et kui on riigi oma, siis võib ka endale võtta niipalju kui kulub. Päris nii see ikka enam ei käi."

Aleksander Kollo sõnul oli tegu pärast asulalähiste teede pindamist järele jäänud ja teedelt kokkupühitud killustikuga, mida oli arvestuslikult ligi 30 tonni. "Aste inimesed arvasid ilmselt, et see jäi üle ja otsustasidki ära viia. Aru saamata, et panevad toime kuriteo," oletas Kollo.

Kuna killustiku imuriga kokkukogumine ei ole kuigi odav, hindab Saarte teedevalitsus kahju suuruseks umbes 20 000 krooni.

Hetkel kuum