Tallinna kesklinna korterihinnad langesid

Jaana Pikalev 18. juuni 2007, 00:00

Tõus on pidurdunud kõrgemate kinnisvarahindadega linnaosades, nagu kesklinn, Kristiine ja Pirita, selgus statistikaameti reedesest teatest.

Kesklinnas on kahetoalise korteri ruutmeetri hind langenud eelmise kvartali 38 000 kroonilt 35 900 kroonile, Kristiines 28 100 kroonilt 26 900 kroonile ja Pirita linnaosas 34 500 kroonilt 31 600 kroonile.

Tugevam hinnatõus on toimunud Põhja-Tallinnas, kus kahetoalise korteri ruutmeetri hind on tõusnud 25 300 kroonilt 30 100 kroonile.

1Partner Kinnisvara maakleri Maria Kopso hinnangul on korterite hinnalangus ajutine. "Praegu pakutakse Pirita linnaosas kahetoalisi kortereid üle," ütles Kopso ja lisas, et langus on tingitud omanike soovist lõpuks oma korter maha müüa.

"Prognoosin, et hiljemalt aasta jooksul hinnalangus peatub ja hinnad jäävad stabiilsele tasemele," märkis Kopso, põhjendades, et Pirita on traditsiooniliselt olnud eramajade piirkond ning linnaosa üldplaneeringu kohaselt on seal kortermaju lubatud ehitada ainult Mähe endise aiandi piirkonnas, mis on praeguseks peaaegu valmis.

"Seega tekib kunagi korterite müügiturul taas defitsiit, sest Pirita on ja jääb hinnatud elukeskkonnaks," möönis Kopso.

Kesklinnas valitseb samuti kahetoaliste korterite ülepakkumine. "Valik on suur ja ostjaid vähevõitu," tunnistas ta, sellest on tingitud ka hindade langus. Kopso arvas, et paljud korterid on ülehinnatud, sest müüjad elavad oma mõtetes endiselt aastas 2005, kui osteti ära sama hästi kui iga heas seisukorras korter.

Korterite hinnalangus ei ole üldine. On ka erandeid, kuidas uues majas ostetakse ära kõrge ruutmeetrihinnaga korter. "Meie kinnisvarabüroo vahendas müügitehingu märtsis Koidu 20 uues majas, kus kahetoalise korteri ruutmeeter maksis 45 900 krooni," tõi Kopso näiteks.

ERI Elamispindade Kinnisvara OÜ tegevjuht Mart Saa ütles, et ei poolda paanikat, mida kinnisvaraturule külvatakse, sest praegu minnakse tagasi normaalsele turule.

"Odavalt müüvad korterit need, kellel on kiire," kommenteeris Saa uudist korterihindade langusest Tallinna kesklinnas.

"Praegu tegelen oma sõprade ja tuttavatega, kellest üks lasi hinna alla, sest tal oli müügiga kiire," rääkis Saa, kuid lisas, et langus ei ole valdav, kuna inimestel huvi jätkub. "Ostjaid napib, ent uudistajaid on palju," möönis ta. "Hea kinnisvara ei lähe kunagi odavaks, odavaks lähevad ebakvaliteetsed korterid," rõhutas Saa ja väitis, et järgmiseks kevadeks selgub, kas turg stabiliseerub või mitte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing