Odavalt reisimiseks vaja nutikust

Signe Sillasoo 22. juuni 2007, 00:00

Eesti Noorteühenduste Liidus töötav Diana Tamm on reisinud läbi suure osa Euroopast, käidud riikide kontol on muude hulgas ka Jaapan, Venemaa ja Egiptus. "Mulle meeldivad väga lõunapoolsed arenevad demokraatiad, näiteks Ukraina. Lahe oli ka Horvaatias," mainib neiu.

Välisreise tuleb Dianal aastas ette ligi kümmekond, paljud neist on töiste eesmärkidega, ent kindel koht on graafikus ka iga-aastasel puhkusereisil, kuhu minnakse koos sõpruskonnaga ja enamasti ikka autoga. Dianat võib kohata ka üksi reisikompsud seljas rändamas, ent sel juhul on ta teel mõne sõbra juurde, kes mõnes välisriigis elab.

"Lapimaa reisil kulus meil kõigil vist ainult tuhat krooni. See oli müstika. Lõpus lõime arved kokku ja mõtlesime, et see ei ole võimalik, et nii vähe raha läks," lausub Diana naerdes. Raha säästab neiu sõpradega majutuse ja toidu pealt. Enamasti võetakse söök Eestist kaasa, ööbimiskohaks üritab sõpruskond leida mõne laheda nurgataguse või rahuliku rannariba, kuhu telk laiali laotada.

Eelarve läheb Diana sõnul tavaliselt sõprade vahel jagamisele, enamik inimese peale kuluvast ühest-kahest tuhandest kroonist läheb bensiini ostmiseks. Reisil olles armastab Diana veeta aega looduses. "Mulle meeldib suvitada mere ääres, aga mitte nagu silk teiste läikivate inimestega koos," toonitab neiu.

Kõige ontlikumaks reisijaks Diana ennast ei pea. "Kindlustust ma tavaliselt ei tee. Mõtlen enamasti läbi, milline on tõenäosus, et seal midagi juhtub," selgitab ta ning toonitab, et kindlustuse ja vaktsineerimise tegemine sõltub ikkagi sihtkohariigist.

Sooduskaartide suur austaja neiu pole. "Ma ei kujuta ette, mida need kaardid mulle minu reisimisstiili juures annavad. Üldjuhul ma majutuse eest niikuinii ei maksa," mainib ta.

"Reisimine annab rikkust südamesse. Reisides ma tunnen, et maailm on valla ja mitte miski ei ole võimatu."

Sofia Zdobnõh käis tänavu veebruaris kahenädalasel puhkusel Marokos. Kombineeritud reis võttis tunduvalt rohkem aega, ent andis suurema vabaduse.

Sofia reisi marsruudiks oli Tallinn-Berliin-London-Maroko, sihtkohaks Fes, tagasi samamoodi. Lennupiletite peale läks 3800 krooni, elamisele ning söögile-joogile kokku 2750 krooni. Otselend Tallinnast maksis samal ajal umbkaudu 12 000 krooni.

Algselt oli neiul plaanis Hospitality Clubi kaudu majutus leida, kuid see toimis vaid ühel korral. "Hospitality Club on iseenesest väga hea, aga Marokos pole sellest väga palju kasu, sest seal ei tohi välismaalasi enda juurde öömajale võtta, kui selleks ei ole vastavat luba. Loa tegemine on muidugi tasuline ja keeruline, " räägib ta.

Sofia usub, et talle sobib impulsiivne ja täpselt planeerimata reisimine. "Peamine pluss on odavus. Minu jaoks oli see ainulaadne kogemus: seljakott selga ja laia maailma! Väga vaba on nii olla," ütleb Sofia. Neiu rõhutab kindlasti eeltöö tegemise vajalikkust, miinusena toob aga välja kombineeritud reisi suure ajakulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing