Ülevõtja kuulutas ostu tänavapostidel

Anne Oja 22. juuni 2007, 00:00

Maakonnaleht Virumaa Teataja kirjutas eile, kuidas elava fantaasiaga potentsiaalne ülevõtja otsis peamiselt metallitööd tegeva Tamsalu EPT aktsiaid linna avalike teadetetahvlite vahendusel. Kohalikud tavatule ostupakkumisele ei reageerinud.

Tamsalu EPT nõukogu liige Ants Arukuusk ütles, et jutu järgi tahtis EPTd üle võtta tema Soome päritolu klient, kes samal ajal otsis Eestis tootmisvõimalusi. "See oli ka meile üllatus, et niimoodi taheti aktsiaid kokku osta," lisas Arukuusk. Firma kontorisse ostusooviga ei pöördutud.

Kohalikus lehes kuulutati neli korda. Aprillis pandi väikelinna üles käsitsi kirjutatud venekeelsed kuulutused, mille servast sai rebida lipiku ostja telefoninumbriga.

"Seal oli ilmselt variisik," ütles Arukuusk ostja kohta, kes kasutas telefonikaarti. "Eks osa inimesi helistas ja tahtis saada 300-400 krooni aktsia eest. Kellelegi ta oma nime ei öelnud. Kes hiljem helistasid, need ütlesid, et enam see number ei tööta."

"Need olid kaunis õnnetud ja rääbakad," kirjeldas Arukuusk linna pealt maha võetud kuulutusi, mis nüüd on leidnud koha ettevõtte arhiivis.

Praeguseks on Tamsalu EPT ülevõtt päevakorrast juba maas. Teadaolevalt ühtki aktsiate müügitehingut ei toimunud. Sel juhul oleks omanikud saanud kahe kuu jooksul kasutada eelisostuõigust, mis oli kantud vaartpaberite keskregistrisse.

"Arvan, et ilmselt ei õnnestunud kätte saada 51 protsenti või osta sobiva hinnaga või oli ostja nii sinisilmne, et lootis aktsiaid saada nimiväärtusega," ütles Arukuusk. Ta tunnistas, et osa Tamsalu EPT väikeomanikest võib huvituda aktsiate müügist.

Aastate eest läks 24% Tamsalu EPT aktsiatest avalikku müüki ning nende omanikel pole metallitöid ja maaparandust tegeva firmaga isiklikku ega emotsionaalset sidet. Aktsiaseltsi omanike koguarv ulatub 80ni. Väärtpaberite keskregistri andmetel on omanike ringis vaid üks firma, ülejäänud aga eraisikud.

Viimati tehti Tamsalu EPT aktsiatega tehinguid möödunud aastal. Augustis vahetas omanikku 82 aktsiat ja novembris 574 aktsiat. Kokku on 100koonise nimiväärtusega aktsiaid 38 687.

Tänavu otsustas Tamsalu EPT maksta dividendideks ligi 155 000 krooni. Pärast dividendide väljakuulutamist oli jaotamata kasumi jääk 2,5 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing