Aurusaun vali vajadustest ja võimalustest lähtuvalt

Kätlin Kontor 02. juuli 2007, 00:00

Esmapilgul võib tunduda, et pole midagi lihtsamat sobiva aurusauna leidmisest. Salonge ja kauplusi on omajagu ning osa neist asub mugavalt üksteise lähedal, nii näiteks kulus Tallinnas Mustamäe teel asuvate Balteco esinduskaupluse ja salongi Bathroom väisamiseks aega kokku alla tunni.

Baltecos pakutava kodumaise täisvarustuses aurusauna omanikuks saab klient kolmenädalase ooteaja järel veidi enam kui 50 000 krooni eest.

Bathroom pakub Hiinas toodetud aurusaunu (hinnavahemik valdavalt 15 000-25 000 krooni) ja kui laos sobivat mudelit ei leidu, tuleb ostetud aurusauna oodata kuni 2,5 kuud.

Lootsi tänaval asuv Santeco salong müüb samuti Hiinas toodetud aurusaunu ja kui laos sobivat mudelit ei leidu, tuleb toodet oodata kuni 2 kuud.

Kuna hinnavahemik 15 000-50 000 on piisavalt suur, tasub enne ostu tegemist väga täpselt endale selgeks teha, mida ühes või teises hinnaklassis pakutakse.

Aurusauna valides tasub kõigepealt selgeks mõelda, kas soovitakse mudelit, millel dušinurga tüüpi madalama äärega alus või siis sellist aurusauna, millel vann samuti sees. Eriti mugav on viimane variant siis, kui vannitoas on vähe ruumi ja eraldi vanni pole võimalik kusagile paigutada.

Samuti on see hea variant väikeste lastega peredes, kuna mudilastele on aurusauna vanniosa mõnusaks sulistamiskohaks. Kallimad mudelid võimaldavad vannimõnusid nautida ka täiskasvanutel kahekaupa.

Kui aga vann on eraldi olemas, tasub eelkõige vaadata, milliseid funktsioone konkreetsed mudelid pakuvad ning pöörata tähelepanu kasutusmugavusele.

Varustus on põhjalik ja läbimõeldud

Aurusaunade standardvarustuses on lisaks aurufunktsioonile enamasti ka aroomitass eeterlike õlide kasutamiseks, šampooniriiul ja peegel.

Samuti juhtpult, raadio, vahel ka CD-liides. Lisaks ventilatsioonile ja massaažiseinale on aurusaunas nii lae- kui ka käsidušš, segistikomplekt ning valgustus.

Sõltuvalt mudelist võib aurusaunast leida veel jala- ja istmemassaaži ning mõjutada oma meeleolu valgustite värviteraapia abil. Kindlasti tasub juba salongis veenduda, kas istumisalus on piisavalt mugav ja kas olemas on ka peatugi.

Üldse tasuks kaupluses häbenemata aurusauna kabiini sisse ronida ja vaadata, kui mugavalt end seal tunda saab.

Sel moel võib kohe selguda, et ümbritsev turvaklaas võiks olla teist tooni või et valitud mudel on kas liiga väike või hoopis liialt suur.

"Aurusaun on meie kliimas üks väga hea asi," ütleb Santeco Holding OÜ juhataja Tanel Elken, "sest meie inimesi pidevalt kimbutavad hingamisteede haigused saavad aurusaunas kiire leevenduse." Tavaliselt kestab üks aurusauna seanss 15-20 minutit.

"Kui aga lisada aroomitassi veidi vängemat eukalüptiõli, siis ega üle 10 minuti naljalt vastu pea," lisab Elken, "kuid samas laseb nohune nina pärast jälle õhku läbi ning olemine on hulga parem." Seega on aurusaunast palju praktilist kasu nii lastega peredes kui ka vanematel inimestel.

Samas ei tasu aurusaunaga liialdada ning südamehaigustega inimestel ei tasu 100% niiskusega ning keskmiselt 40kraadisesse aurusauna mõnulema minna. Juhuks, kui midagi peaks siiski aurusaunas olles tervisega juhtuma, on juhtpaneelil olemas avariinupp, mida vajutades käivitub häiresignaal ning kõik funktsioonid lülituvad automaatselt välja.

Et aurusaun võimalikult töökindel püsiks, tasub juba ostu sooritades arvestada müüja soovitustega. "Kuigi meie müüdavatel aurusaunadel on nii või teisiti kaheaastane garantii, soovitame me kliendil siiski paigalduse müüjalt tellida," ütleb Tanel Elken, "sest enamik hiljem selgunud probleemidest on tingitud kliendipoolsest valest paigaldamisest."

Nagu kodumasinate puhul, nii tuleb ka aurusauna ostes arvestada vee kvaliteediga. "Me ikka tuletame kliendile meelde, et vesi peab olema nii vähese kaltsiumisisaldusega kui võimalik, sest tekkiv katlakivi rikub aja jooksul küttekeha," paneb Elken ostjatele südamele. "Samas on tänapäeval mitmesuguseid võimalusi puhta ja kvaliteetse vee tagamiseks."

Aurusauna pesemisel ja puhastamisel soovitab Tanel Elken kasutada siiski spetsiaalset, salongist saadavat puhastusainet, mitte suvalist küürimispastat ega ka klaasipuhastusvahendit. "Nii on tulemus parem ja aurusauna kasutusaeg pikem," lisab Elken.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:33
Otsi:

Ava täpsem otsing