Õllesummer meelitab tipptegijatega

Henrik Aavik 06. juuli 2007, 00:00

Õllesummeri pealaval saab kuulata pop- ja rokkmuusikat ning seal astuvad üles kõik kõvemad nimed. Tänasest festivalipäevast tasub ära märkida kontsert "Tuntud ja tundmatu Ott Arder", kus Ott Arderi laulusõnadele kirjutatud rokkmuusikat saab kuulata ansamblite [Plaan B], Plekksaapad, HND ja Ultima Thule esituses. Homme tähistatakse Õllesummeri laulupeo juubelit Hirvo Surva, Lydia Rahula, Eri Klasi jt dirigeerimise all ning pühapäeval igasugu superstaare, kelle TV3 hooaja jooksul üles on leidnud. Neile, kellele õllekultuur ei maitse, pakutakse hoopis peenemaid džässist meelemürke veinialal ning sel laval peaks silma peale panema kindlasti Sergio Bastosele Brasiiliast, kes esineb koos Raivo Tafenau Bändiga.

Õllesummeri esindaja Raimond Kaljulaiu jutu järgi on üritusel igal aastal olnud tavaks tuua oma publikuni ka mõned nii-öelda intellektuaalset rokkmuusikat esindavad etteasted. Möödunud aastal esines pealaval Led R koos sümfoonikutega, sel aastal on intellektuaalseks pärliks Ott Arderi laulutekstid, mis on tihti kahemõttelised.

Arderi tekstidele loodud laulud kuuluvad täna Eesti rokkmuusika kullafondi. Need on kujundanud ja inspireerinud mitmeid muusikuid, neist üks silmapaistvamaid kindlasti Ultima Thule. Arderi tekste kasutas 1980ndatel ka kultusbänd Ruja, kelle lugusid esitab sellel kontserdil just rokkmuusikute nooremat põlvkonda esindav HND. [Plaan B] album "Puupeatus", mis hiljuti välja anti, on kirjutatud tervenisti Arderi samanimelise luulekogu põhjal ja Õllesummeril on nad lubanud lavale tuua ka kümnemeetrised tantsivad pingviinid.

Huvitav ning külastamisväärne on sellel festivalil ühislaulmine laulukaare all, Õllesummeri laulupeo juubel 10. Tegemist on võimsa sümbioosiga koorimuusikast, äsja lõppenud noorte laulupeost ja karaokest. Sündmus toimub mõistlikult vara ning dirigendid on väga prominentsed.

Sergio Bastos on Brasiilia muusik, kuumast Rio de Janeirost. Tema senised kohtumised ja kontserdid Eesti muusikutega on näidanud, et sulakuuma bossa ja jaheda Põhjamaa džässi sulam on südamlik, siiras ja ilus muusika, mis paneb isegi ugrilastel puusad nõksuma. Bastos on summeri džässiaias teist korda, viimati esines ta seal 2002. Umbes aasta hiljem anti koos Tafenauga välja album "Ice on Ipanema", mis oli edukas.

Dave Benton toob tänavu lavale džässimeistrite nagu Sinatra või Nat King Cole'i poolt omal ajal tuntuks lauldu. Kaljulaiu sõnul tuli idee läbi arutelude koos Bentoniga: "Olime algusest peale ühel meelel, et Dave peaks Õllesummeril millegi erilisega üles astuma ja et ta võiks lavale tuua valiku laule millega tal seondub oma isiklikke mälestusi ja samas on nad tuttavad ka väga laiale publikule."

Pühapäeval esineb Jimmie Bluesman Lawson & Crossfire. Jimmie on meile tuntud Augustibluusilt, Eesti tuntuimalt bluusipeolt. Ta esindab pigem klassikalist lähenemist bluusile. Tal on kummaline võime publik kaasa haarata ning kontserdi lõpuni endaga hoida. Sellel kontserdil saab selgeks, milleks bluus tegelikult hea on, ning kuidas seda saab esitada alati särava naeratusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing