Paradiis Keenia safaril

Triin Rebane 06. juuli 2007, 00:00

Keenia edelaosas asuva Masai Mara looduspargi külastamiseks pidime India ookeani äärsest Mombasast lendama sisemaale Victoria järve suunas.

Kahetunnine sõit 19kohalise väikelennukiga oli ekstreemne. Ma pole eluski olnud üheski lennukis, mis oleks nii palju üles-alla ning kõrvale kõikunud, kui see Keenia kohaliku lennukompanii masin.

Masai Mara looduspargis on mitmeid hotelle ning telklaagreid, kus turistid saavad ööbida, seetõttu tegi lennuk ka mitu vahepeatust.

Maandudes ootas meid lage väli, pisike hurtsikust WC ning äbarik putka, mida nimetati lennujaamaks. Kohtusime autojuhiga, kes pidi meid viima laagrisse. Safaril saab valida kahe majutuse vahel - hotell või telklaager. Otsustasime viimase kasuks, et lisada reisile pisut vürtsi.

Sõit lennujaamast ööbimiskohta kestis umbes tunni ning see oli ka esimene osa meie safarist. Pärast paari kilomeetrit nägime esimesi loomi - elevante, kaelkirjakuid, jõehobusid, antiloope, sebrasid.

Olare telklaager osutus suurimaks üllatuseks. Olin valmistunud selleks, et pean elama teadmata väljanägemisega telgis ning mõõdupuuks võtsin loomulikult Eestis nähtud telgid. Sealsed olid aga hoopis teistsugused - kahe baldahhiinvoodiga, sisse ehitatud luksusliku vannitoaga, riidekapi, kirjutuslaua, elektri ja muu vajalikuga hiiglasuured telgid. Tundsin end täpselt nagu hotellitoas.

Samuti osutus üllatavaks ka laagris pakutav söök, mis oli esmaklassiline ? la carte restorani eine. Pidevalt olid käe-jala ulatuses ka teenrid, kes olid silmapilkselt nõus igat su soovi täitma.

Safari jooksul õnnestus meil näha rohkelt loomi - šaakaleid, kitsi, hüääne, jäneseid, musti sigu, jaanalinde, lõvisid, piisoneid jms.

Käisime Keenias märtsikuus, mil rohi oli juba kõrge, nii jäid nägemata gepardid ja leopardid. Samuti olid ninasarvikud ning enamik sebradest selleks hetkeks rännanud juba naaberriiki Tansaaniasse, Serengeti loodusparki.

Minu jaoks olid looduspargis laiutav tühjus ning meist viie meetri kaugusel kõndivad loomad täielik paradiis - ilus pilt, taustaks suur vaikus. Ainult vaikselt heinas sahistavad loomad ning meie, neli inimest autos.

Sealsed loomad ei karda absoluutselt autosid ning kuni püsid autos, pole ka ohtu, et sinuga midagi halba juhtub. Kui aga autost välja lähed, oled silmapilkselt surmalaps.

Öö telklaagris oli omamoodi kogemus. Mitte sammukestki ei saanud astuda ilma, et odade või vibuga valvur ei oleks sinuga kaasa tulnud ning sinu teekonda kaitsnud või valgustanud. Kogu öö valvasid nad meid telgi ees, hetkekski kohapealt liikumast.

Kuigi laager on ümbritsetud elektriaiaga, võivad loomad laagrisse siiski sisse tungida. Peale ukse taga ootavate valvurite lisasid öösse põnevust ka jõehobud, kes meie telgi lähedalt jooksvas jões mõnusalt möirgasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing