Aiaomaniku kalender

Kadi Karro 06. august 2007, 00:00

Augusti ööd on veel soojad, kuid juba pimedad. Valgustage oma õue istumispaigad õueküünalde või tõrvikutega, kui ei ole paigaldatud õuevalgustust.

Veetke mõni õhtu või öö tähistaeva all, kuniks ilm veel kannatab. Hilissuve lõhn, rohutirtsude sirin ja langevad tähed on energia, mida tasub endasse talletada.

Kätte on jõudnud saagi koristamise ja hoidistamise aeg. Tehke korda panipaigad ja otsige välja purgid-pudelid, kuhu hoidiseid teha.

August on õige aeg maasikataimedega tegelemiseks. Vana istandik tuleb korda teha, võsundid ja kolletunud lehed eemaldada ning haiged puhmikud hävitada. Andke maasikale veel lisavett, kui vihma ei tule, ja sügisväetist.

Augustis võib ka uusi maasikataimi istutada - kasutada saab võsundite küljest ära lõigatud noori taimi.

Ka vanad vaarikavarred võib pärast saagi koristamist kohe tagasi lõigata.

Viljapuud võivad juba okste alla tugesid vajada. Viljad paisuvad nüüd kiiresti ja rohke saagi korral võivad haprad oksad koorma all murduda.

Korjake maitsetaimi ja pange sügavkülma - nii saate värsket maitset talv läbi nautida.

Muruniitmise vahed venivad järjest pikemaks, sest rohukasv aeglustub. Murule võib talvekindluse suurendamiseks anda nüüd kaaliumväetist.

Soodne aeg on hekkide pügamiseks.

Suuremaid töid iluaias on püsilillede paljundamine ja ümberistutamine - jälgige vaid, et jätate puutumata need taimed, mis ümberistutamist ei armasta (pojeng, murtudsüda, kurekell, idamagun, kullerkupp jt) või neid, mis veel rikkalikult õitsevad. Viimaste uuendamiseks sobiv aeg on pigem kevadel.

Augustis algab sibullillede mahapanek. Sobiv sügavus on sibula kolmekordne läbimõõt ja vahekauguseks mahapaneku sügavus.

Augusti lõpus on paras aeg ka okaspuude ja -põõsaste istutamiseks.

Augustis õitseb aias ikka veel rohkesti lilli. Imetlege neid, kuniks jätkub veel õite ilu!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing