Seltskondlik lõbu väljakul

Signe Sillasoo 10. august 2007, 00:00

Seitse aastat indiaca't harrastanud Alar Rikbergi meelest on tegemist väga lihtsa ja loogilise mänguga, mis reeglitelt ja ülesehituselt sarnane võrkpalliga. Lisaks mängude juhistele kattuvad ka mänguplatsid, nii indiaca't kui ka võrkpalli saab harrastada tavalisel võrkpalliväljakul.

"Kes võrkpalliga kokku puutunud ja kel mängukogemus olemas, saab reeglid ja mängu kiirelt selgeks," kinnitab Rikbergi kindlal toonil. "Indiaca ei ole kindlasti tuulise ilmaga mängimiseks. Oleme seda paar korda üritanud, aga lootusetult. Pall ei käitu tuule käes nii nagu vaja, kogu mängu ilu kaob," rõhutab ta.

Rikbergi arvates on indiaca eelis seegi, et reeglid lubavad seda mängida ka segapaaridena. Ambitsioonikamatel sõprus- ja meeskondadel on võimalus võtta osa erinevatest turniiridest, millel osalemiseks ei nõuta profitaset ega litsentsi.

Eestis tuntust ja mängijaid koguv uus spordiala jalggolf sobib mängimiseks nii rannas, staadionil, saalis kui ka talvisel ajal lume peal. Mäng seob jalgpalli, golfi ja petangi elemente, mida rakendades tuleb jalgpalliga läbida rajale üles seatud 5-9 pesa.

Eesti Jalggolfi Liidu president, mängu leiutanud Gaidar Matt kinnitab, et ala sobib niihästi võistkondlikuks kui ka individuaalseks harrastamiseks. Et mäng tüütuks ei muutuks, võib üles seatud trajektoori läbida ka lendtaldrikuid või tennisepalle kasutades.

Petanki juba 14 aastat mängiv Veiko Proos toob headest mängukohtadest välja Kadrioru pargi, Pirita mänguplatsi, Hipodroomi ja Mõtleva Mehe pargi Mustamäel. Tema jutu järgi ei jää mängurõõm nautimata ka talvisel ajal, mil sõpruskond koguneb siseruumidesse.

"Petank on väga mõnus ja lihtne vaba aja veetmise vorm. Minu jaoks on ta kujunenud osaks puhkusest," selgitab Proos. "Reeglid on lihtsad, õnnestumised tulevad kiiresti, midagi keerulist seal ei ole," kinnitab kogenud mängija.

Võistlemisest huvitatutele ei tehta Proosi kinnitusel samuti mingeid takistusi. "Vanuselisi piiranguid pole seatud. Võistlema ja mängima on oodatud kõik, mudilasest vanurini."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing