Luukase poeg müüs Ilmarise suurosaluse

Annika Matson 13. august 2007, 00:00

Indrek Luukas ütles, et müüs enamusosaluse Ilmarises, kuna tal ei olnud aega selle ettevõttega nii palju tegeleda, kui see oleks väärinud. "Valdkondi, millega tegeleda, on nii palju ja kõike ei suuda hästi teha. Sellel ettevõttel on väga konkreetne strateegia ja perspektiiv ning uued omanikud suudavad sellega paremini tegeleda," kommenteeris Luukas.

"Pakkumine oli atraktiivne ja olin nõus. Loodan, et neil läheb hästi," lisas ta.

Ta märkis, et praegu ei ole tal plaanis rohkem osalusi firmades maha müüa.

Ilmarise vähemusomanik Karel Saar kommenteeris aripaev.ee-le, et tema tegi Luukasele ettepaneku osalus välja osta. "Hinda ei ole ma nõus avalikustama, aga esindan siin soodsa ostja poolt," möönis ta.

Ilmarise tegemiste kohta märkis Saar, et proovitakse kasvavale nõudlusele järele jõuda. "Võrreldes eelmise aastaga oleme kindlasti kasvanud teist nii palju juurde. Tähtsaim on praegu meie enda toomishoone, mille tehnilised tingimused ei vasta enam nõuetele. Oleme Tallinna Sadamas juurde saanud palju suuri objekte ja alustasime koostööd Eesti Ehitusega," kommenteeris ta ning lisas, et mullu sai võetud suureks sihiks siseneda ehitusturule.

Praeguseks on Ilmarise ehitusturu maht tema sõnul kasvanud kümme korda. Mullu oli ehituse osakaal 2 miljonit krooni, sel aastal 30 miljonit krooni.

Ilmarine ehitab peamiselt metallist ehituskonstruktsioone.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing