Valimisteni 1301 päeva

Villy Paimets 13. august 2007, 00:00

Seoses erakorralise istungjärguga oleks kena ka meenutada, et armsate mittepuhkavate rahvaasemike toetusfondi on praeguseks kogunenud 157 krooni ja 13 senti. Mida pole just palju. Aga asi seegi, 10. septembril saate kätte. Ehk jõuame lisagi koguda.

Vaatasin ükspäev, mis siis rahvas ka töökatest riigikogulastest arvab, ja pidin pettuma - mulle ikkagi tundub, et kommenteeriv osa rahvast ei ole teie tegevusega rahul. Ei tea, miks küll?

Äkki on põhjus selles, et alates 15. juunist, kui riigikogus istungeid enam ei toimu, on sõnapaari "riigikogu liige" mainitud Äripäevas 45 korda, neist kümnendik päevaküsitlustes. Mõned mainimised on seoses igasuviste majanduslike huvide deklaratsioonide avaldamisega, siis on räägitud veel Hannes Astokist maailma muutvate asjade asjus, Taavi Rõivasest SMS-laenude keelustamise asjus ning Ene Ergmast ja paljudest teistestki riigikogu liikmete kuluhüvitiste asjus. Postimehes on sama sõnapaari samal ajal mainitud 55 artiklis. Sisutihe ja töine suvi. Muidugi, ega's riigikogu liikme töö ei olegi ajakirjanduse vahendusel valijatega suhelda, rääkida, kuhupoole töö parasjagu minekul on, riigikogu liikme töö seisneb milleski palju enamas. Eksju.

Peace!

Valik kommentaare artiklile, kus valijail paluti valituga kohtumisest teada anda

Minu saadik ei osutunud valituks. Olime mõlemad väga kurvad. Janno Reiljan, nii on minu valitu nimi. Aga tuli välja, et tänamatud valijad suhtusid temasse kalgilt ja külmalt, ei austanud tema heategusid. Ta on mees, kes töötas oma valijate heaks 23 tundi ööpäevas. Ühe tunni jättis alati naise jaoks.

Mina käisin saadikuga kohtumas, kuid selleks pidin ise vaeva nägema, et tema jutule saada ja ise Toompeale kohale minema, midagi kosutavat ega söögipoolist ei pakutud, nii et rahalisi kulutusi neil ei tekkinud. Pigem olen arvamusel, et saadikutel on seda raha vaja enne valimisi häälte ostmiseks, muul ajal on pigem vastupidi. Valija kulutab, et saadikuga kohtuda. Vot nii.

Kohtusin ühe ilueediga, rääkis pikalt ja laialt, kui hästi homme elama hakkame, aga tassi kohvi ja 40 dl pidin mina välja tegema.

Nagu komme lugedes olen aru saanud, valijatega nad ei kohtu. Kellega nad siis ometi kohtuvad, ega ometi omavahel, üksteisele küsimusi esitades?

Kohtusin, aga enam niisugust kogemust tunda ei tahaks. Nad on nii vaesed, et nendele väljakäristamine pole mulle peale viimast kohtumist enam jõukohane.

Kohtumine Raivo Järviga Vääna Jõesuu rannas: päikesepaistelistel päevadel võib reformist Raivo Järvi ja tema kauni kaasaga kohtuda Vääna Jõesuu liivaluidete vahel. Viimasel ajal ta oma koera kaasa ei võta, nii pole ka hammustada saamist vaja karta :)

Kaeban oma riigikogulasele: et mind, Adele Nõu, terroriseeritakse, juba läksid nii kaugele Rein Lang ja Jüri Pihl, et mind ei lasta kommenteerida Delfis, lausa julmuse tipp, vähe, et minule ei tagastada minu pere Ameerika pärandust ja vargad raiskavad minu isa raha ja naeravad pihku, et ausad ei saa midagi ja varastel elu missugune ja millised võltsvalitsuse seadused.

meil maal pole ühtegi inimest, kes oleks nende muidusööjatega kohtunud...

Soovitan viia sisse aunimetuse "riigikogu töökangelane", selle peaks andma saadikule kes tõepoolest tööd teeb, mitte ei valeta kohtumistest valijatega!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing