Alexela leidis töötajad ratastooliinimeste seast

ÄP 15. august 2007, 00:00

Juulis sõlmis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit (ELIL) kütusefirmaga Alexela Oil koostöölepingu, mis hõlbustab ratastoolis inimestel endale sobiv töö leida, kirjutas Postimees.

Tanklaketi kõnekeskuse värskete töötajate Svetlana Mastovitši ja Vladimir Korolkovi kinnitusel on liikumispuudega inimestel väga raske tööd leida.

"Tööandjatel pole vaja isegi midagi öelda, sest nende eelarvamus puudega inimeste võimetesse on lausa tajutav. Mingil põhjusel arvatakse, et kui inimene ei saa kõndida, ei oska ta ka oma peaga mõelda," rääkis Mastovitš.

Mastovitši ja Korolkovi töökohaks on nende oma kodud ja ülesandeks jääb tanklaketi automaatjaamades tekkinud probleemide lahendamine telefoni teel.

Alexela Oili tegevjuhi ja juhatuse liikme Ain Kuusiku hinnangul on liikumispuudega inimeste töölevõtmise suuremad eelised nende pühendumus ja kohusetundlikkus.

Lähiajal plaanib firma tööle võtta veel ühe kõnekeskuse operaatori, sest nädalavahetustel, öösiti ja pühade ajal töötavale kahele inimesele tuleb võimaldada vabu päevi ja öid.

2. mail ilmunud Koolituse erileht kirjutas, et sotsiaalministeeriumi uuringu põhjal on tööga hõivatud vaid kuni 17% tööealistest puuetega inimestest. Üks nende seast on ka ASi Eesti Veevärk Konsultatsioonid spetsialist Jüri Järve.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing