Ainus bluusifestival kutsub

Mari Hiiemäe 17. august 2007, 00:00

Augustibluus on ainus omalaadne festival Eestis. Lisaks sellele, et kohapeal kõlab ainult bluus ning teistsuguseid muusikastiile ei pakuta isegi mitte vahepaladeks, ei korda kava ennast ning võimaluste piires on esinejad pidevalt uued.

"Püüame alati midagi värsket ja üllatavat pakkuda," ütleb ka peakorraldaja Roman Sultangirejev ning märgib, et selles mõttes on festivalil arenguruumi veel küllaga.

Sel suvel on esinejaid varasemate aastatega võrreldes arvuliselt rohkem, nii palju pole erinevaid bluusimehi varem kokku kutsutudki. Kaalukam osa muusikutest tuleb välismaalt.

"Suurim heameel on , et ma Pepe Ahlqvisti siia sain," on korraldaja rõõmus. Mees, keda Sultangirejev hindab Skandinaavia üheks suurimaks tegijaks bluusimaastikul, on ülihõivatud ning tõenäoliselt on tal kinni kõik nädalavahetused ka järgmiseks suveks.

"Üks, kes mulle tänavustest esinejatest veel tohutult meeldib, on deltabluusimees Mike Westhues," lisab Sultangirejev. Kohal on ka Augustibluusi külaliste vana tuttav Jimmie Bluesman Lawson. Eesti bluusi taset näitab siinseks juhtivaks bluusibändiks kasvanud Bullfrog Brown.

Püsikülastajaid võib üllatada pigem festivali sisu kui vorm. Festivalipaikades ning korralduses suuri muudatusi pole tehtud. Kontserdikohti on kolm, nagu eelmiselgi aastal: Haapsalu kultuurikeskus, raudteejaam ja piiskopilinnus.

Sultangirejev märgib, et eelmise aastaga võrreldes on festivali tase tänavu veelgi tõusnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing