Tallinn andis Sifile lõpuks kõrghoone ehitamiseks loa

Kadri Jakobson 17. august 2007, 00:00

8. augustil võttis Tallinna linnavalitsus vastu detailplaneeringu, mille järgi võib Siff Stroomi ranna lähedusse Madala tänav 16 püsti panna 14korruselise kortermaja.

Ärimees Endel Siffi ennast eile kommentaarideks tabada ei õnnestunud, sest ta on puhkusel.

Tallinna linnavalitsus algatas Madala tänava detailplaneeringu 21. märtsil ning see pidi vastu võetama 20. juunil. Ootamatult võeti tol korral see punkt päevakorrast maha.

Vaid mõned nädalad hiljem 8. augustil võttis linnavalitsus eesotsas Edgar Savisaarega detailplaneeringu vastu. Selle järgi saab Siff loa lammutada Madala 16 asuv lasteaed ning rajada sinna 14 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega kortermaja. Alles peavad tingimata jääma lääne pärn, suur saar ja hobukastan.

Kas Tallinna linn on jõudnud Endel Sifiga kokkuleppele ja Siff võtab näiteks tagasi kohtuhagi Lasnamäe karjääri arenduse võitnud Merko võidu peale, seda abilinnapea Taavi Aas ei kinnita.

"See asi on jõudnud juba riigikohtuni. Kui kahel astmel on saanud linn õiguse, siis arvan, et kolmas aste ei erine sellest. See vaidlus on tema (Sifi - toim.) jaoks mõttetu. Muidugi meid rõõmustaks, kui ta avalduse tagasi võtaks ja asjad saaksid kiiremini edasi minna," rääkis Aas.

Mis puudutab Madala tänav 16 kerkivat kortermaja, on Aasa sõnul selle ainus probleem kõrgus. "Kas see vastuvõetav on, näitab avalik arutelu," lisas ta.

Stroomi hotelli suuromanik Reet Purre uue hiiglase mõõtu naabri üle rõõmu ei tunne.

"Ütlen ausalt, et ega see asi ei meeldi küll," lausus Purre. "Praegu on siin ilus kahekordne lasteaiahoone, kus asuvad ajalehetoimetused, ilusad kastanid ja rohelus - miks tahetakse kõike lammutada! Kujutan ette, mis rammimine ja ehitus siin käima läheb," rääkis Purre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing