Tänavapuhastamise hange kukkus läbi

Agnes Ojala 21. august 2007, 00:00

Pakkumised ületasid Tallinna linna kehtestatud piirsumma, teatas linna pressiteenistus. Linna esitatud piirsummast läksid üle kõigi viie Tallinna piirkonna tänavate puhastamiseks esitatud pakkumised. Kokku ületati piirsummat 37,4 miljoni krooniga.

"Linn ei saa nõustuda sellega, et järgmiste aastate tänavakoristuse hinnad on selle aastaga võrreldes mitukümmend protsenti kõrgemad," ütles Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš. "Kuid enne uue konkursi väljakuulutamist analüüsime tekkinud olukorda ja hinna erinevuse põhjusi."

Abilinnapea sõnul tänavate puhastamine siiski jätkub ja olemasolevaid tänavapuhastuslepinguid pikendatakse uue konkursini.

"Me loodame, et saame samadel tingimustel jätkata. Me ei kavatse küll milleski tagasi anda," ütles kommunaalameti hooldusosakonna juhataja Tarmo Sulg. Tema sõnul ei jää partneritel ka midagi muud üle.

Sama kinnitas ka ühe Tallinna tänavapuhastuse koostööpartneri ASi Jaakson & KO juhatuse liige Urmas Teeorg, kes ütles, et linnalt tuleb 85% ettevõtte aastasest käibest.

"Ma ei oska tingimuste kohta midagi öelda, sest kommunaalamet ei ole meile veel lepingu jätkamiseks ettepanekut teinud. Kui samadel tingimustel tuleb jätkata suvekuudel - septembris-oktoobris -, siis saame ilmselt hakkama. Talve osas ei oska öelda, selleks tuleb teha arvestused," sõnas Teeorg.

Ilmselt ei pea Jaakson & KO siiski selleks puhuks talvehinda arvutama. "Hakkame nüüd kiiresti uut hanget ette valmistama ja loodame, et saame 40 päevaga pakkumised kätte," ütles Sulg.

Uuel hankel kavatseb Jaakson & KO kindlasti taas osaleda. Eelmine pakkumine oli Teeoru sõnul umbes 15-20% piirhinnast kõrgem. Nüüd ei plaani ettevõte madalamat hinda pakkuda, vaid loodab muule. "Pakkumine tuleb vastavalt hankele. Eks siis linn muudab midagi: kas vähendab mahtu, muudab tingimusi või tõstab piirhinda. Eks näis," ütles Teeorg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing