Söör Eltoni viimase hetke valik

Christel Karits 24. august 2007, 00:00

"See oli ka meile positiivne üllatus," tõdes produtsent Peeter Rebane, kes oli kontserdi Eestisse saamiseks teinud tööd juba augusti algusest. "Saime viimasel hetkel Eltoni mänedžerilt meili, et neil tekkis vaba nädalavahetus ja kuna nad on parasjagu tuuril, siis kas me sooviksime kontserti."

Rebane tunnistas, et langetas otsuse kohe. Ta usub, et vaatamata lühikesele etteteatamisajale lähevad piletid hästi. "Tänu viimase hetke pakkumisele ja sellele, et kontsert toimub Saku Suurhallis, on Eltoni esinemistasu väga mõistlik," lisas Rebane.

Kuuekordne Grammy auhinna võitja ja tänapäeva üks kõige edukamaid heliloojaid söör Elton John tuleb Tallinna koos oma rokkansambliga, mille koosseisu kuuluvad maailmanimega muusikud: trummar Nigel Olsson, kitarrist Davey Johnstone, basskitarrist Bob Birch, klahvpillimängija Guy Babylon ja löökpillimängija John Mahon.

Tallinnas lubab legendaarne muusik üle kahe tunni pikkust kontserti. Show' nimeks on "Live Greatest Hits Show" ja selle raames tulevad esitusele laulja parimad lood, teiste hulgas "Your Song", "Rocket Man", "Sacrifice", "Crocodile Rock", "Don't Let The Sun Go Down On Me" ja "Candle In The Wind".

"Kogu kontserdi produktsioon on Eltoni enda oma. Ta tuleb oma klaveri, tehnika, heli, valguse ja ekraaniga," avas Peeter Rebane. "Olen ka suhteliselt veendunud, et ta lendab kodust Tallinna ja õhtul kohe koju tagasi, kuid ehk leiab ta aega ka meie partnerite ja linna ning riigi esindajatega kohtuda."

Kontserdi pressiesindaja Ilja Judeikin ütles, et hetkel on publik kontserdi vastu juba suurt huvi üles näidanud.

Suurim sihtgrupp on kolmekümneviie-aastased ja vanemad, kuid ka noored on Eltoni saabumisest vaimustunud.

"Kes on soojendusbänd?" hakkab Judeikin küsimuse peale naerma. "Praegu seda pole. Arvan, et Eltonit polegi vaja soojendada. Nagu pole vaja ka tulevärki. Ta võidab publiku oma laulu ja loominguga."

Rebane lisas, et mõni kuu tagasi julges ta väita, et selle suve suurim täht oli Aerosmith, kuid nüüd tuleb tal oma sõnad tagasi võtta. "Elton John on kogu Saku Suurhalli ajaloo suurim staar nii tuntuse, müügi kui ka honorari poolest."

Esimest korda esines söör Elton John Tallinnas oma soolokontserdiga 22. juulil 2001. aastal. Lauluväljakule tuli teda kuulama üle 30 000 inimese. "Tookord kuulsin vaid paari etteheidet. Esiteks, et miks ta ilma bändita tuli, ja teiseks, et oleks tahetud sees ja istudes kuulata. Nüüd on mõlemad soovid täidetud," tundis Rebane heameelt.

Elton Johni ja tema ansambli kontserdile müüakse 7800 piletit. Päev varem on kontsert Riias. Seda korraldab samuti BDG koostöös Welldone'i, EMA-Telstari & Keith Bradley'ga.

Söör Elton John on juba mitu aastakümmet üks kõige populaarsematest esinejatest maailmas ning on läbi aegade üks kõige edukamatest lauljatest.

Ligi 40aastase karjääri jooksul on ta kirjutanud üle 500 loo, välja lasknud 32 albumit ja müünud rohkem kui veerand miljardit salvestist. Kolmekümne aasta jooksul on tema lood figureerinud muutumatu eduga edetabeleis 40 parima hiti hulgas.

Elton John suutis inglise muusikutest esimesena korrata legendaarse ansambli The Beatlesi edu - neli tema albumit sattusid üheaegselt kümne parima hulka Ameerika mandril.

Elton Johnile kuulub ka unikaalne rekord singlimüügis - lugu "Candle in the Wind", mille ta esitas pärast printsess Diana traagilist hukku, müüdi maailmas 33 miljonit eksemplari.

1995. aastal sai Elton John Briti impeeriumi ordeni omanikuks ning 1998. aastal pühitses kuninganna Elizabeth II laulja rüütliks ja andis talle sööri tiitli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing