Uudised

Signe Sillasoo 24. august 2007, 00:00

18. oktoobril toimub Pärnu Kontserdimajas noortekonverents Lahe Koolipäev 2007 - "Millesse me usume?

Konverentsi näol on tegemist juba neljandat aastat toimuva üritusega, millest oodatakse osa võtma rohkem kui 500 noort.

Konverentsil astuvad kuulajate ette mitmed põnevad esinejad, näiteks Aivar Mäe, Mihkel Mattiisen, Jaan Tätte, Ester Kannelmäe, Priit Hõbemägi, Ingrid Tähismaa, Jaan J. Leppik ning Jaanus Rohumaa.

Pääse noortekonverentsile maksab 900 krooni. Noori huvilisi sõidutavad konverentsile ja sealt koju spetsiaalsed bussid, mis väljuvad Tallinnast, Tartust, Viljandist, Jõhvist, Tapalt, Rakverest ja Paidest.

Registreerumislehel tuleks kindlasti märkida, kas ja millisest linnast transporti soovitakse.

Lisainfo www.noortekonverents.ee

24. septembril toimub Tallinna Ülikooli konverentsikeskuses järjekorras juba teine haridusmaastiku olulisim sündmus - Hariduskonverents 2007.

Hariduskonverents 2007 keskendub teemadele nagu hariduse ja tööhõive sidusus, kutse- ja rakenduskõrgharidus osakaalu suurendamine, turvalise õpikeskkonna loomime, koolivägivalla ennetamine ning haridussüsteemi integreeriv roll multikultuurses Eestis. Konverents on suunatud kõigile hariduse edendajatele Eestis: koolijuhtidele, rektoritele, õpetajatele, ametnikele, omavalitsusjuhtidele, haridusega seotud mittetulundussektori esindajatele, eraettevõtjatele. Esinejatena astuvad üles spetsialistid haridus- ja teadusministeeriumist, koolitaja Mare Pork, Eesti Tööandjate Keskliidu tööturunõunik jpt. Vaata ka www.eestikonverentsid.ee.

Tallinna Noorteaasta 2007 kuulutab välja retseptikonkursi noorte loodud tervislike ja ahvatlevate retseptide kogumiseks.

Retsepte, mis on noorte välja mõeldud, läbi proovitud ning koosnevad tervislikest koostisosadest, oodatakse paberkandjal koos illustreeriva foto ja koostaja kontaktandmetega hiljemalt 21. septembriks Tallinna spordi- ja noorsooametisse.

Kõikide noorkokkade loodud toiduretseptide hulgast valitakse välja 25-30 parimat, mille põhjal koostatakse noorte enda kokaraamat, mis aitab soovijatel endale kergelt tervislikku menüüd koostada.

Konkursil võivad osaleda kõik huvilised vanuses 7-26 eluaastat. Kokakunstihuvilised võivad võistlusele esitada mitu toiduretsepti.

Võistlustööde juurde tuleks kindlasti märkida ka lühike toidu tutvustus, kus kirjeldatud lühidalt, millist maitseelamust roog pakub.

Toiduretsepte ootab Tallinna spordi- ja noorsooamet aadressil Vabaduse väljak 10b. Lisainformatsioon www.tallinn.ee/noorteaasta.

Sügis algab Tallinnas 14. septembril toimuva Noorteööga. Üritus pakub noortele reedesel õhtul ja öösel sisukat, kultuurset ja sportlikku ajaveetmise võimalust ning seda kõike mõnuaineid tarbimata.

Lisaks Noorteööle on Noorteaasta sügisprogrammis tulemas ka rahvusvaheline tantsufestival "Art of Movement 2007", noortefilmide nädal kinos Sõprus, projekt "Eesti Mudel NATO Simulatsioon", rahvusvaheline konverents "Youth and the City 2" ning Unicefi "Sinine nädal".

Lisainfo www.tallinn.ee/noorteaasta

4. septembril algusega kell 21 toimub Tartus klubi-restoranis Maailm noorte autorite õhtu "Raagus sõnad", kuhu oodatakse esinema noori hip-hop-muusikuid, räppareid ning beatbox'i viljelejaid.Ürituse eesmärk on suurendada noorte tolerantsust teist laadi mõttemaailma ja käitumisega noorte suhtes. Ürituse peaesineja on Chalice.

Noorte autorite õhtu toimub järelüritusena päevasele noorte subkultuuride seminarile, mis leiab aset Athena keskuse pööningusaalis algusega kell 10.30.

Esinemissoovist tuleb anda teada hiljemalt 27. augustiks. Lisainfo jaanika.palm@raad.tartu.ee

Kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide noori oodatakse osalema fotokonkursil "Europe Based on Innovation and Knowledge".

Konkursile on lubatud igal osalejal saata üks foto, võistlustööde esitamise tähtaeg on 12. september. 50 parimat võistlustööd saab näha oktoobris korraldataval näitusel. Lisainfo osalemistingimuste kohta: www.alsoproject.eu/photo

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing