Exchange 2007 pakub uusi omadusi

Enn Heinsoo 30. august 2007, 00:00

Microsofti serveri suhtlustarkvara Exchange versioonilt 2000 mindi üle versioonile 2007, kuna vanaga tekkisid mahuprobleemid.

Notarikontori büroojuht Larissa Linros töötab asutuses juba 2002. aasta suvest, Microsoft Exchange 2000 oli seal kasutusel sama aasta sügisest.

"Exchange 2000 on teatavasti mahupiirangutega. 16 gigabaiti kõikide kasutajate e-posti jaoks, arvestades büroo kasvu, on liiga vähe. Olen täheldanud ka seda, et kirjavahetuse maht kasvab pidevalt," selgitas Linros peamist ülemineku põhjust.

Töötajaid on firmas koos notaritega 50, kõik kasutavad Microsofti Exchange'i ja selle klientprogrammi Outlook.

Exchange 2007 mahupiirang on palju kordi suurem ja Linrosi arvates ei ole sellega mingit muret ette näha üsna pikaks ajaks.

"Operatsioonisüsteemiks jääb meil aga Windows 2003, Windows Vista peale ma praegu ei mõtle veel, puudub vajadus," rääkis Linros.

Lisaks osteti juurde uus 64bitise keskprotsessoriga server, mida Exchange 2007 nõuab.

Kogu projekt käivitati kahes etapis. Esmalt tuli andmed viia üle vaheserverile. Siirdamine toimus 2003-le ja sealt migreeriti andmed Exchange 2007sse.

Üleviimist aitas teostada ja migratsiooni korraldas ettevõtte partner IT Grupp.

"Minu jaoks uues Exchange's midagi rabavat siiski pole, kuid uut ja head funktsionaalsust on lisandunud küll. Kõigega tutvuda ma jõudnud ei ole, kuna programm on meil üsna lühikest aega olnud," rääkis Linros peale ligi kuist kogemust uue tarkvaraga. Uus lahendus parandas Linrosi arvates kogu süsteemi jõudlust.

Linrosi arvates ei tule Exchange 2007 puhul kasutajaid eraldi koolitada, sest suuri erinevusi tavakasutuses ei ole.

Migratsiooni käigus probleeme ei tekkinud ja projekti võib tema arvates lugeda edukaks.

Esimene ja kõige suurem erinevus IBM Lotus Domino ja MS Exchange'i vahel on see, milleks nad on ette nähtud.

Vastavalt Microsofti definitsioonile on Exchange tarkvara, mis võimaldab saata ja vastu võtta e-posti ja muud tüüpi interaktiivset suhtlust läbi arvutivõrkude. Lotus Domino on aga rakenduste platvorm, mille üks väike osa on e-post ja kalender.

Vastavalt IBMi reeglitele kuuluvad SMB alla kõik ettevõtted, kellel on alla 1000 töötaja. SMB ettevõtted saavad omandada nn Express-litsentse, mis on kasutajapõhised. Kui ettevõttes on 55 töötajat, siis on neil vaja omandada 55 kasutajalitsentsi. Express-litsentside puhul ei ole vaja eraldi Domino serveri litsentsi omandada, see kuulub kasutajalitsentsi koosseisu. Lotus Domino V8 ei nõua 64bitist arhitektuuri, seega ei ole Lotus Domino kliendid sunnitud oma riistvara vahetama.

Ja loomulikult on IBMil plaanis Microsoftiga turul trügida.

Heaks näiteks on Productivity Tools (tekstiredaktor, tabelarvutus, presentatsioonid), mis on Lotus Notesi koosseisus ja mis põhinevad ODF-standardil ja mis konkureerivad MS Office'iga. ODF-standardil põhinevaid tööriistu toodavad veel vähemalt 20 firmat maailmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing