Printsess Diana saladused läbi ustava teenri südame

Maria Klaar 31. august 2007, 00:00

Walesi printsess Diana isiklik ülemteener, sõber ja usaldusisik Paul Burrell on raamatus "Millised me olime" kirja pannud oma mälestused varalahkunud printsessi elust, tuues lugejate ette seni avaldamata saladused.

Raamatu kirjutamise maneer ja tonaalsus näitab, millise andumusega võttis tööd kuningliku perekonna juures ülemteener Paul Burrell, kes enne printsessi oli olnud ka kuninganna enda isiklikus teenistuses.

Burrell juhatab meid justkui nähtamatu varjuna Diana kõrval kulgedes läbi tema elu. Näeme teda lähedalt nii printsessina, oma ajastu ikoonina, kui ka tavalise lihtsa naise ja emana, oma veidruste, südamevalu, murede ja rõõmudega.

Suurimat huvi tekitab lugejas ilmselt küsimus, kes ikkagi oli imekauni ja ihaldatud printsess Diana tõeline armastus, kellega ta teistsuguse saatuse korral oleks soovinud oma elu koos veeta? Tänaseks on nii ülemteenri kui ka Di lähedaste sõprade tunnistuste kaudu teada, et see salapärane härra oli täiesti tavaline mees meie seast - Pakistani päritolu südamekirurg Hasnat Khan, kellega koosolemine oli kuningliku perekonna jaoks välistatud. Burrell kirjeldab seda tõelist ja üliromantilist salasuhet lausa muinasjutulises võtmes. Ja nii see ilmselt peabki olema - tegemist on ikkagi printsessiga, kes armastas andunult, ja üha tihenevas argireaalsuses rassivatele inimestele on muinasjutulisus väga värskendav.

Burrell jutustab ka Diana vaimsetest otsingutest, suuremeelsusest ja üllast soovist teha tõesti midagi ära inimeste aitamiseks, anda maailmale headust ja armastust. Loomulikult saab lugeja teada, et tema suurim armastus ja elu eesmärk olid pojad William ja Harry, kellest ta püüdis kasvatada normaalseid inimesi, mitte puiseid printsikesi.

Teoses printsess Diana iseloomu jälgides tuleb välja, et ta oli küll äärmiselt sooja ja suure südamega, aga samas ka kangekaelne ja resoluutne. Kui tema sõbranna, Yorki hertsoginna Sarah Ferguson ehk Fergie oma elust pajatavas raamatus printsessi teema pealt jõuliselt loorbereid lõikas ja Dianat raamatu šokeerivalt paljastava sisu kaudu promovahendina kasutas, tegi printsess nende kunagisele õelikule läbisaamisele järsu lõpu.

"Millised me olime" on armsas ja intiimses stiilis kirjutatud raamat, mis püüab meile maalida täiusliku kunstiteose maailma ühest tähelepanuväärsemast naisest. Ja seda õnnestunult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing