Augustis vaid kaks tõusupoissi

Raivo Sormunen 03. september 2007, 00:00

Seitsmeteistkümnest Tallinna börsil noteeritud firma aktsiatest tõusid augustis vaid kahe väärtpaberi hinnad. Nendegi tõus jäi protsendi-paari sisse.

Kuu parima tiitli sai Norma kõigest 1,6 protsendise hinnatõusuga. Ohutusrihmade tootjat aitasid juuli lõpul avaldatud head kvartalitulemused, eriti aga tugev müügikasv Venemaale.

Kui vähelikviidne Viisnurga aktsia kõrvale jätta, sai kuuga kõige suurema löögi Merko Ehitus, mis taandus 15,4%.

Paljudest väärtpaberitest lõigati aga kuuga praktiliselt pea ühesuurune tükk küljest.

Nii Eesti Telekomi, Tallinki, Olympic EG kui ka Baltika hinnalangus jäi täpselt 6% ümber. Sisetarbimise vaikse jahtumise tingimustes läks üllatavalt hästi Tallinna Kaubamajal, mille hind vajus augustis 0,9%.

Ehkki välisturgude kõikumised on olnud viimase kuu jooksul suured, on olukord siiani siiski kontrolli all. Näiteks augustis tõusis Bloombergi jälgitavast 89 aktsiaturust üle maailma tervelt 49 turgu (arvestus on euro-baasil). Nii Soome, Saksa kui ka USA aktsiate keskmine kosumine jäi tervelt 2-3% vahele. Seetõttu on üllatuslik, et Tallinna börs kaotas kuuga keskmiselt 4,9% ja platseerus pingereas alles kaheksakümnendaks.

Möödunud reedel tunti kõige suuremat huvi Tallinnas värsked majandustulemused avaldanud Arco Vara aktsia vastu.

Kinnisvaraarendajaga kaubeldi päeva jooksul 206 korral ning väärtpaber sulgus 1,97 eurol (30,82 kroonil) ehk 2,6% kõrgemal kui päev varem. Kinnisvaraarendaja kvartalikasum hüppas 12,7 miljonilt 158,1 miljoni kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing