Tallinn üritab haldushoonet kallilt müüa

Kadi Heinsalu 05. september 2007, 00:00

Pirita keskuses asuva kahekorruselise haldushoone turuhinnaks hindas Arco Vara Kinnisvarabüroo aasta tagasi 29,7 miljonit krooni, kuid volikogu määras oma suve viimasel istungil hoone enampakkumise alghinnaks 75 miljonit krooni.

Linnavalitsuse põhjendused tuginevad Pirital kahele edukalt müüdud korterile Randvere teel, mille turuväärtus oli eksperthinnangu kohaselt kokku 2 750 000 krooni, linnavalitsuse ettepanek oli määrata korteriomandite alghinnaks kokku 4 miljonit krooni. Enampakkumisel pakuti 4 050 000 krooni.

Haldushoone miinuseks on aga see, et linnaosavalitsus jääb sinna tegutsema, kuni järgmise aasta lõpus valmib uus haldushoone. Samuti on majas palju rentnikke ja osa lepingud kestab 2011. aastani. Rendimäärad pole suured, keskmiselt 50 krooni ruutmeetrilt.

Ostupakkumisi on aega esitada 11. septembrini, kuid Pirita linnaosavanema Tiit Teriku sõnul pole huvilisi maja vaatamas käinud. "Hinna määras linnavalitsus, meie pole kõrgema hinna põhjendust küsinud, meisse see ei puutu," ütles ta.

Tallinna elamumajandusameti vanemspetsialist Natalie Neill lisas, et linna huvides on müüa maja võimalikult kallilt. "Võib-olla tõesti on hind natuke kõrge, aga linn võiks proovida kõrgema hinnaga müüa," jätkas ta. "Kui ei lähe, saab volikogu hinda muuta." Neilli sõnul on huvilisi on suvel käinud küll. "Vist kõik suuremad kinnisvaraarendajad, täna tuleb RIME esindaja," ütles Neill eile. RIMEst kommentaari võimaliku ostuhuvi kohta ei antud.

Sarnase summaga, 70 miljoni krooniga, müüb Bestok Kinnisvara OÜ praegu Balti jaama ühte osa, kus kahel korrusel on müügikohad ja siseturg, ka seal jäävad rentnikud esialgu sisse.

Uus Maa Kinnisvarakonsultantide tegevjuht Andres Hall ütles, et ehkki Pirita haldushoone hind on esmapilgul kõrge, siis võib seal olla asjaolusid, mis objekti atraktiivsemaks muudavad. "Asukoht on ju majal väga hea," sõnas ta. Halli teada pole Uus Maa Pirita haldushoone vastu huvi näidanud ja kui võrrelda Balti jaamaga, siis viimase ost oleks kasulikum, kuna rahavood oleksid sellelt kindlasti paremad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing