Ekskavaatorit tasub rentida nädalavahetusel

Marina Tigasing 12. september 2007, 00:00

Mitmeotstarbelised ekskavaatorid suudavad nii tõsta, kaevata kui ka koormat peale laadida, muutudes järjest populaarsemaks nii Eestis kui ka mujal maailmas, kus nende tarbenõudlus on mitmeid kordi suurem.

Tööriistade rendifirma Ramirent rendipunkti juhataja Mati Vippi selgitusel on kasulik rentida masin nädalavahetuseks, sest äripäeval ja nädalavahetusel tehakse vahet. Kui inimene võtab masina reedel, siis jääb masin tema kätte ka nädalavahetuseks, ent pühapäeva eest eraldi tasu ei võeta - laenutus on niikuinii suletud.

Masina rentija võiks meeles pidada kolme tähtsat kriteeriumi. "Isik, kes soovib miniekskavaatorit rentida, peab olema täisealine, kindlasti kaine ja mitte olema maksuvõlglane. Paljud rendifirmad võivad küsida ka tagatisraha," märgib Mati Vipp.

Juhiloa olemasolu pole seejuures olulise tähtsusega, sest miniekskavaator pole mõeldud liiklemiseks maanteel.

Samuti tehakse rentijale esmane koolitus ja masina instruktsioon juba kohapeal selgeks.

Et miniekskavaatorit mugavam transportida oleks, saab selle tarvis spetsiaalse järelhaagise rentida. "Miniekskavaatori täismass on 1,7 tonni ja masina ohutuks transpordiks on vastava kandevõimega treiler, millega saab seda vedada. Samuti nõuame vedukautut, mis jõuab sellist masinat vedada," teavitab Mati Vipp. Juhti instrueeritakse ka sõidukiiruse kohta, millega tohib treileriga liikuda, ja kuidas miniekskavaator treilerile ohutult kinnitada.

Kuna tihti juhtub, et renditud masin soisesse maapinda sisse kaevatakse, siis võiks kaevatavat pinnast uurida.

ASi Cramo Estonia Kuressaare osakonna juhataja Jaak Tamm selgitab, et enne kui kopp maasse lüüakse, võiks pinnasega tutvuda. "Alati on võimalik, et masin võib vesisesse pinnasesse sisse vajuda, kuid tänu sellele, et masinal on kopp ees, saab sellega hädapärast välja ukerdada." Kindlasti aga ei sobi see ekskavaator kivise ja paepinnase kaevamiseks - selle jaoks on suuremad ja võimsamad masinad. Kergema pinnase kaevamisega miniekskavaator hätta ei jää.

"Kindlasti tuleks rendimasinasse ka heaperemehelikult suhtuda," selgitab Jaak Tamm. "Meilt rendime seadme välja puhtana. Kui see tagastatakse, siis peab samuti puhas olema, mitte mudane ja porine."

Tagastatud seade vaadatakse koos rentijaga pärast üleandmist uuesti üle. Rentija peab meeles pidama, et kui masin puruneb, tuleb sellest kohe rendifirmale teatada.

"Seadmele tehakse kõigepealt ekspertiis, mis selgitab, kas töövahend oli enne rikkis või purunes mittesihipärase kasutamise tagajärjel," räägib Jaak Tamm. Viimasel juhul peab rentija remondi ka kinni maksma.

Vippi selgitusel tasub miniekskavaatori ja muude tööriistade ning masinate rentimine lühiajaliseks kasutamiseks ära.

"Kui miniekskavaatorit kasutatakse ainult kaks-kolm päeva, siis tuleb see tunduvalt odavam, kui masin ise osta."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing