Sedin eitab ehitusvõlga

Koit Brinkmann 12. september 2007, 00:00

Otsides kinnitust infole, et Lutheri kvartali arendajal OÜ-l Grove Invest on tekkinud rahalised raskused, tuli põrkuda arendaja ja ehitaja ringkaitsele. 40 miljonit krooni olevat see summa, mida arendaja võlgnevat peatöövõtjale OÜ-le Fund Ehitus, kes kevadel asus ASi Eesti Ehitus asemel kvartalit ehitama.

Fund Ehituse juht Ott Kikkas vastas küsimusele võlgnevuse kohta napilt. "Kuna Fund Ehituse ja OÜ Grove Invest vaheline leping on konfidentsiaalne, ei ole meil õigust ilma OÜ Grove Invest loata anda informatsiooni lepingu ja selle täitmise kohta," märkis Kikkas.

Samas kvartalis ehitustöid tegeva Hausers Ehitus OÜ juhatuse esimees Madis Mägi ei soovinud samuti vastata küsimusele arendaja võimalike rahaliste raskuste kohta, öeldes, et "oleme omavahel nii kokku leppinud". Küsimusele, kas ehitustöö käib, vastas Mägi, et "ka sellele küsimusele jätaksin vastamata".

Sedin, kelle sõnul on tema poole sel teemal pöördutud ka Eesti Ekspressist, ütles, et "täna meil ehitajaga probleeme ei ole" ning korterid antakse üle õigel ajal.

"Ehitusel on igasuguseid probleeme - tehnilisi, majanduslikke -, kuid selliseid, mis objekti valmimist segavad, pole. Meil on ehitaja lubadus, et kahe kuu pärast on tööd lõpetatud," lisas Sedin.

Maksuameti kodulehekülje järgi oli Grove Investil eilse seisuga 10,8 miljoni kroonine maksuvõlg, sellest 10,5 miljonit krooni moodustab käibemaksuvõlg. Maksuameti andmetel tekkis võlg sellel aastal ning võla tasumiseks on koostatud kuuekuuline maksegraafik, mida Grove Invest on korrektselt täitnud.

Lutheri kvartalis kortereid müüva Ober-Hausi maakleri Siivi Pentjärve sõnul ei ole temal teada, et arendajal oleks mingeid probleeme ehitustähtajaga. Sama kinnitas ka Ober-Hausi juht Peep Vooro, kelle sõnul lubas arendaja möödunud nädalal toimunud koosolekul korterid õigel ajal või isegi varem valmis saada.

Sõlmitud lepingute järgi tuleb esimesed korterid ostjatele üle anda hiljemalt selle aasta novembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing