Rahvaliit tahab Tallinna volikogus pildile pääseda

Koit Brinkmann 18. september 2007, 00:00

"Meie enamus on küll napp, aga kindel," ütles Tallinna linnavolikogu ning Keskerakonna fraktsiooni esimees Toomas Vitsut vastuseks küsimusele, kas rahvaliitlasi on vaja Keskerakonna hapra positsiooni kindlustamiseks volikogus.

Vitsuti kinnitusel tuli läbirääkimiste alustamise initsiatiiv Rahvaliidult, kuid Keskerakond on kokkuleppest huvitatud ning Rahvaliidust ei saa kindlasti nn väiksemat venda, kellest hakatakse lihtsalt üle rullima. "Kasu oleks sellest kokkuleppest nii ühel kui ka teisel poolel."

Volikogu Rahvaliidu fraktsiooni liikme Erika Salumäe sõnul tegi pakkumise läbirääkimisteks aga Keskerakond, kellel on Rahvaliitu rohkem vaja kui vastupidi.

Tema arvates seda ohtu, et nende fraktsioon peab edaspidi hakkama hääletama keskfraktsiooniga sünkroonis, ei ole. "Meie fraktsiooni liikmeid pole võimalik allutada ning kui näeme, et asi ei ole korrektne, meie poolt ei hääleta," märkis Salumäe.

Rahvaliidu Tallinna ühenduse esimehe Jüri Trummi sõnul on kahe erakonna kokkuleppe taga Rahvaliidu soov pildile saada. Selleks soovitakse pääseda ka täitevvõimu juurde, kuid see sõltub läbirääkimistest. "Seni on toimunud isikute tasandil mitteametlikud kohtumised," lisas Trumm.

Salumäe ning Vitsut kinnitasid, et võimalikest abilinnapea või linnaosavanema kohtade andmisest Rahvaliidule räägitud ei ole.

Paari allika väitel olevat Rahvaliidu abilinnapeakandidaat Leonid Tsingisser ning väga aktiivselt tõmbavat niite ka Rahvaliidu endine Tallinna piirkonna juht Mario Sootna.

"Ei vasta tõele. Tean asjast nii palju, kui pressist loen või teistelt kuulen," lükkas Sootna kuuldused ümber.

Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni nõunik Jaak Juske ütles, et Rahvaliit ning Keskerakond teevad Tallinnas varjatult koostööd juba poolteist aastat, põhjuseks rahvaliitlasest ärimeeste huvide kindlustamine.

Keskerakonna läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Toomas Vitsut, volikogu keskfraktsiooni liige Elmar Sepp ja abilinnapea Kaia Jäppinen.

Erika Salumäe sõnul hakkavad Rahvaliidu delegatsiooni kuuluma need, kes jagavad Tallinna poliitikat. "Kindel on, et sinna kuulun mina, teised nimed selguvad lähipäevil," lisas Salumäe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing