Käime jala?

Christel Karits 21. september 2007, 00:00

Ma ei tea, kas olen silmakirjalik, kui soovitan homme, autovabal päeval, teilgi oma neljarattalisest loobuda ning käia lihtsalt jala.

Elu on nii tempokas, et ma pole kindel, kas suudan tuure maha võtta ja öelda endale, et täna kiirustan aeglaselt.

Igal juhul on peaaegu innustav nende 76 tartlase otsus, kes oma tervise nimel asuvad autosõiduharjumust vähendama ja kõnnivad järgmised kolm kuud jala.

22. septembril saavad nad Tartu abilinnapea Margus Hansonilt kätte sammulugejad ja treeningukaardi.

Sammulugemisest võib saada lausa hasartne mäng, selle vahega, et on täiesti kindel, et tulemuseks on ainult võit. Iga päev võib tuua uue rekordi, kas või pisikese, mis kümne sammu võrra eelmisest suurem.

Olin sellise mängu tunnistajaks suvel ja pean tõdema, et see mõjus nakatavalt.

Igal juhul tasub kindlasti auto koju jätmisele mõelda kontserdile või teatrisse minnes, sest järjest keerulisem on parkimiskohta leida ning kui selle leiategi, kulub hiljem ummikutest välja saamiseks kõvasti aega. Näiteks sõitsid mu sõbrad Elton Johni kontserdilt koju Sakku poolteist tundi. Mõistagi ootasid nad suure osa ajast parkimisplatsilt pääsemist ja peateele saamist.

Uus nädal toob endaga vähemalt ühe kontserdi, mille toimumiskoha parklad on ilmselt viimse kohani täis. Norra tenor Stephen Hansen on valmis saanud kammerliku kava muusikalilauludest, koos temaga laval Liisi Koikson ja Gerli Padar. Mis seal salata, eestlane on kord juba muusikalirahvas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing